Biuro prasowe Ford Polska

Mustang Mach-E to samochód, który rozpoznaje swojego kierowcę

Nowy elektryczny SUV Forda – Mustang Mach-E – uwalnia kierowcę od konieczności często denerwującego i czasochłonnego ustawiania na nowo wielu parametrów samochodu, który poprzednio prowadziła inna osoba. Mustang Mach-E uczy się, by wiedzieć, kto zasiada za kierownicą i jakie ustawienia należy przywołać. Jest to możliwe za sprawą zaawansowanych rozwiązań, które w nim zastosowano.

  • Ford Mustang Mach-E uczy się zachowań i preferencji kierowców.
  • Elektryczny SUV Forda ustawia do 80 różnych parametrów przypisanych do profilu tego kierowcy, który akurat będzie go prowadził.

Nowoczesny system multimedialny

W Mustangu Mach-E zadebiutowała nowa generacja systemu multimedialnego SYNC 4A. To nowoczesne rozwiązanie przyswaja preferencje kierowcy i staje się coraz doskonalsze z upływem czasu za sprawą zdalnych aktualizacji. System SYNC 4A w Mustangu Mach-E działa w oparciu o 15,5-calowy ekran i intuicyjny interfejs, zamiast skomplikowanego menu, dzięki czemu znacznie łatwiej się go obsługuje – w sposób bardzo zbliżony do smartfona. Nowy SYNC 4A ma dwukrotnie większą moc obliczeniową od poprzedniej wersji, by zagwarantować znacznie szybsze i płynniejsze działanie nawigacji, multimediów i perfekcyjną integrację z telefonem. SYNC 4A oferuje także m.in. rozpoznawanie naturalnej mowy oraz bezprzewodowe połączenie z Apple CarPlay oraz Android Auto. Ponadto system podpowiada kierowcy m.in., gdzie i kiedy naładować akumulatory, informuje też o dostępności danego punktu i obowiązujących w nim cenach.

Inteligentne rozwiązania

Co szczególnie ważne, system SYNC aktywnie adaptuje się do potrzeb kierowcy od momentu, kiedy zaczyna być używany. Uczy się m.in. rozkładu dnia i może wręcz sugerować pewne rozwiązania i działania, jak na przykład wizytę w siłowni, jeśli wie, że treningi wypadają co poniedziałek lub telefon do domu, jeśli codziennie po pracy takie połączenie jest wykonywane. SYNC na podstawie sposobu obsługi systemu może także sugerować stworzenie bezpośrednich skrótów do najczęściej używanych funkcji. Poznając zwyczaje kierowcy SYNC staje się zatem jego swoistym asystentem.

Indywidualne ustawienia

Kierowca może ustawić swój osobisty profil, w którym można zapisać do 80 ustawień różnych parametrów samochodu – od pozycji fotela i lusterek, poprzez temperaturę w kabinie, ulubione stacje radiowe, tryb jazdy (do wyboru są trzy: Szept, Aktywność i Nieokiełznanie), playlisty, aż po oświetlenie nastrojowe. Mustang Mach-E wywołuje te osobiste ustawienia zanim kierowca wsiądzie do samochodu identyfikując jego smartfona lub kluczyk.

– Nowa generacja SYNC jest najzmyślniejszą wersją, jaka dotąd powstała, a im dłużej posiadasz samochód, tym będzie stawała się jaszcze mądrzejsza. Jest zaprojektowana, by wiedzieć czego i kiedy potrzebujesz, tak byś ty mógł się rozsiąść w fotelu i skupić na czerpaniu przyjemności z prowadzenia – powiedział Jan Schroll zajmujący się w Ford of Europe technologiami łączności.

 

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.