Biuro prasowe Ford Polska

Ford Mustang Mach-E zwycięzcą plebiscytu The Best of Moto

Ford Mustang Mach-E kolejny raz pozostawił konkurencję w tyle i zwyciężył w plebiscycie The Best of Moto 2021. W trakcie wręczania statuetki jurorzy podkreślili, że choć tegoroczna stawka była wyjątkowo wyrównana, to czytelnicy nie mieli wątpliwości i swoimi głosami wskazali, że to właśnie ten model zasługuje na zwycięstwo w głównej kategorii plebiscytu. Również większość jurorów konkursu wskazała Mustanga Mach-E jako najlepszy samochód w konkurującej stawce.

  • Ford Mustang Mach-E został zwycięzcą głównej kategorii prestiżowego plebiscytu The Best of Moto.
  • Najlepszy spośród 14 wyjątkowych modeli, wybrany głosami czytelników i jury konkursu.

Niezwykle cenne zwycięstwo wśród wyjątkowych konkurentów

Zwycięstwo smakuje tym lepiej, im trudniej je zdobyć. W głównej kategorii znalazło się 14 wyjątkowych samochodów, w tym 10 z napędem elektrycznym, pretendentów do zwycięstwa. Walka z autami, które łamią barierę 3 sekund w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h, z popularnymi crossoverami, potężnymi terenówkami czy innymi samochodami elektrycznymi nie jest łatwa. Jednak Ford Mustang Mach-E łączy w sobie cechy wielu aut, dlatego też podbił serca większości czytelników i jury plebiscytu. Szybki, nowoczesny, stylowy, a do tego komfortowy i bezkompromisowy.

– Nie będę ukrywał, że bardzo wierzyłem w sukces i kibicowałem Mustangowi Mach-E od samego początku głosowania, a nawet wcześniej… Model ten jest dla nas w Fordzie, a szczególnie dla mnie, najważniejszą premierą, nie tylko roku, czy dekady, ale śmiem twierdzić, że premierą wieku. Ford Mustang Mach-E udowadnia, że samochód elektryczny może być zaskakujący nie tylko pod względem osiągów, czy zasięgu, ale i przestronności, innowacyjności i takiej codziennej praktyczności. A jednocześnie, jak przystało na legendę motoryzacji, dawać mnóstwo radości z jazdy – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.

Jak działa plebiscyt The Best of Moto?

Plebiscyt The Best od Moto łączy popularność auta wśród czytelników z rzetelną oceną i głosami motoryzacyjnych fachowców. Nagroda przyznawana jest przez jury, w którego skład wchodzą nie tylko eksperci redakcji Moto.pl, ale również osoby spoza portalu tj. Dagmara Kowalska, dziennikarka Radia Chilli Zet oraz Maciej Pertyński, juror World Car of the Year, dziennikarz i vloger motoryzacyjny. Faworyta w każdej kategorii wybierają także czytelnicy, którzy oddają swoje głosy na wybrany model. Wszystkie zsumowane głosy czytelników odpowiadają wadze głosu jednego jurora.

Ogłoszenie zwycięzców The Best of Moto 2021 wraz z uroczystym wręczeniem statuetek odbyło się 25 listopada 2021 roku, a relację z wydarzenia można było śledzić na żywo na Moto.pl oraz Gazeta.pl.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E jest pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem opracowanym od podstaw przez Forda. To najważniejsza premiera dla firmy na przestrzeni ostatnich lat. Model przyciąga do marki Ford nie tylko jej dotychczasowych zagorzałych fanów, ale także wielu nowych klientów, w tym migrujących z segmentu aut premium.

Mustang Mach-E oferuje wyjątkowe połączenie innowacyjnych technologii z wydajnym i oszczędnym napędem elektrycznym, bogate wyposażenie oraz przestronne wnętrze, a także atrakcyjną stylistykę i wyjątkowy „pazur”, w pełni zasługując na nazwę Mustang – a więc doskonałe osiągi, fantastyczną jakość jazdy i imponujący zasięg.

– Patrząc na listę tegorocznych finalistów, na której spośród 14 samochodów, 10 miało napęd całkowicie elektryczny, jak i na fakt, że zwycięzcą został Ford Mustang na baterie, możemy śmiało powiedzieć, że są to symbole tego, co obecnie dzieje się w przemyśle motoryzacyjnym, czyli rewolucji elektrycznej. Kolejnym dobrym przykładem tych zmian jest fakt, że od kiedy Mustang Mach-E jest w sprzedaży, to cieszy się on większą popularnością wśród klientów niż ten z silnikiem V8. Dziękuję czytelnikom i jurorom za oddane głosy i zaufanie – dodał Piotr Pawlak.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.