Biuro prasowe Ford Polska

Rodzina Mustanga rozrasta się o Mustanga Shelby GT500 Heritage Edition oraz pierwszą w historii Coastal Limited Edition

Ford zaprezentował właśnie nowe edycje specjalne Forda Mustanga na 2022 rok – Mustang Shelby® GT500® Heritage Edition, a także Mustang Coastal Limited Edition. Przy okazji do rodziny Mustanga dołączył wyjątkowy kolor – Code Orange.

2022 Mustang Shelby GT500 Heritage Edition

Carroll Shelby, słynny amerykański kierowca wyścigowy i przedsiębiorca, znany z przekształcania Forda Mustanga w niesamowite maszyny wyścigowe, w 1967 roku dokonał historycznej rzeczy, tworząc Shelby GT500 pierwszej generacji, ze zmodyfikowanym 7-litrowym silnikiem V8.

Autor nazwał wówczas oryginalnego Shelby GT500 „pierwszym prawdziwym samochodem, z którego jestem naprawdę dumny”. I tak, właśnie ten Shelby GT500 jest dziś tak samo kultowy – jako najmocniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie Mustang w historii – zupełnie jak podczas swojej premiery blisko 55 lat temu.

Dlatego, oddając hołd oryginalnemu Shelby GT500 z 1967 roku, limitowana seria fastbacków Mustang Shelby GT500 Heritage Edition 2022 zostanie wykończona klasycznym i ekskluzywnym lakierem w kolorze Brittany Blue z zastosowaniem dwóch różnych opcji pasów w kolorze Wimbledon White:

  • Ręcznie malowanymi pasami wyścigowymi z logo GT500 (dostępne także w kolorze Absolute Black);
  • Naklejanymi pasami wyścigowymi z unikalnym, dodatkowym bocznym pasem z logo GT500.

Zaprojektowany i skonstruowany przez Ford Performance, jako najpotężniejszy dopuszczony do ruchu ulicznego Ford w historii, Mustang Shelby GT500 2022 wykorzystuje światowej klasy rozwiązania, aby dorównać osiągom supersamochodów. To m.in. pierwsza w swojej klasie 7-stopniowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów, znana z samochodów wyścigowych i zaawansowane tryby jazdy.

Zamówienia na Shelby GT500 z roku modelowego 2022, w tym nową wersję Shelby GT500 Heritage Edition rozpoczęto zbierać w połowie listopada, a samochody pojawią się na rynku wiosną 2022 r.

Bazowa, sugerowana cena detaliczna modelu Mustang Shelby GT500 2022 w USA wynosi 72 900 USD (nie wliczając dodatkowych opłat). Pakiet Shelby GT500 Heritage Edition jest dostępny za dodatkowe 2 140 USD, a pakiet GT500 Heritage Edition z ręcznie malowanymi pasami to dodatkowe 12 140 USD.

2022 Mustang Coastal Limited Edition

Mustang rozszerza swoją ofertę edycji specjalnych na rok modelowy 2022 o zupełnie nową Coastal Limited Edition, dostępną w Mustangu z 310-konnym silnikiem EcoBoost Premium w wersjach nadwozia fastback i kabriolet.

Nowa edycja specjalna uosabia wolność, która zawsze kojarzyła się z legendarnym znakiem Mustanga. Jednocześnie jest skierowana do osób, które podczas podróży wzdłuż wybrzeża chcą jeździć jeszcze bardziej stylowo.

Pakiet Coastal obejmuje 19-calowe aluminiowe felgi pomalowane na ciemny matowy kolor, unikalne naklejane pasy, które przechodzą przez maskę, charakterystyczny kształt tylnego spoilera, czarną osłonę chłodnicy, podświetlane progi z plakietką z logiem Mustanga i napisałem „Coastal”. Coastal Limited Edition jest dostępna wyłącznie w kolorach Brittany Blue, Cyber Orange i Rapid Red.

U dilerów Forda w USA można już składać zamówienia na tę wersję, a cena rozpoczyna się od 32 225 USD (nie wliczając dodatkowych opłat). Pakiet Coastal Limited Edition jest dostępny za dodatkowe 1 995 USD, a samochody pojawią się na rynku wiosną 2022 roku.

Ekskluzywny kolor Code Orange dostępny wyłącznie w Shelby GT500

2022 Mustang Shelby GT500 jest dostępny w ekskluzywnym kolorze stworzonym przez Ford Performance – Code Orange. To unikatowa barwa, którą poza nim, otrzymały tylko zupełnie nowy Ford F-150 Raptor, pierwszy w historii Bronco Raptor oraz supersamochód Ford GT mający na swoim koncie zwycięstwo w legendarnym wyścigu 24h Le Mans.

Code Orange dołącza tym samym do ośmiu nowych kolorów Mustanga 2022: Atlas Blue Metallic, Brittany Blue Metallic (dostępne tylko w GT500 Heritage i Coastal Limited Edition), Cyber Orange Metallic Tri-Coat, Dark Matter Grey Metallic, Eruption Green Metallic, Grabber Blue Metallic i Mischievous Purple Metallic.

###

GT500 i Shelby są zarejestrowanymi znakami towarowymi Carroll Hall Shelby Trust.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.