Biuro prasowe Ford Polska

Ford nadal najpopularniejszym producentem samochodów w USA. Marka ma także doskonałą pozycję wyjściową na najbliższe miesiące

Ford drugi miesiąc z rzędu był najlepiej sprzedającą się marką samochodów w Stanach Zjednoczonych. Październikowy wynik był możliwy dzięki dużej dostępności pojazdów oraz niesłabnącej popularności nowych modeli.

  • Ford był w październiku najlepiej sprzedającą się marką samochodów w Stanach Zjednoczonych. Producent dokonał tego drugi miesiąc z rzędu.
  • Ogromną popularnością cieszą się SUV-y marki, które zdominowały rynek. Znakomicie sprzedają się także pick-upy z Rangerem na czele. Mocne wejście na ten rynek zaliczył Maverick, który bardzo szybko znika z salonów sprzedaży.
  • Ford może pochwalić się także mocną pozycją na rynku samochodów zelektryfikowanych. Marka wyprzedała bowiem E-Transita, którego seryjna produkcja rozpocznie się w najbliższych tygodniach i ma 160 tysięcy rezerwacji na F-150 Lightning. Niezmienną popularnością cieszy się także Mustang Mach-E.

Rekordowe tempo realizacji zamówień

Ford cały czas rozwija swoją sprzedaż do klientów indywidualnych. Względem września 2021 r. wzrosła ona o 16,2%, co stanowi wzrost o 1,6 punktu procentowego w całkowitej sprzedaży marki.

Co niezwykle istotne, w obecnych realiach dostępności części, Ford na koniec października miał 243 tysiące samochodów przeznaczonych do sprzedaży. To 7 tysięcy więcej niż miesiąc wcześniej, co podkreśla doskonałą pozycję Forda względem konkurencji w tym aspekcie w nadchodzących tygodniach. Ford cały czas przyjmuje także spore ilości zamówień detalicznych na swoje modele. W październiku było to 77 tysięcy, o 25 tysięcy więcej niż miesiąc wcześniej. Co równie istotne, Ford realizuje te zamówienia w rekordowym tempie.

32% sprzedaży do klientów indywidualnych w październiku pochodziło z wcześniej złożonych zamówień. To zdecydowana poprawa w porównaniu z jedynie 6% w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jest to także trzeci miesiąc z rzędu, gdy ponad 30% sprzedaży detalicznej Forda zrealizowano z wcześniej złożonych zamówień.

Doskonała przyszłość Forda

Flagowe SUV-y Forda odnotowały najlepszy poziom sprzedaży do klientów indywidualnych w październiku od 21 lat. Co więcej, wzrosła ona o 17,4% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Doskonałymi wynikami mogą pochwalić się Bronco, Bronco Sport i Mustang Mach-E, których łączna sprzedaż w październiku wyniosła 19 413 egzemplarzy. Ogółem Ford znalazł nabywców na 70 002 nowe SUV-y – to najlepszy wynik w tym segmencie spośród wszystkich marek. Sprzedaż Bronco Sport wyniosła 9 201 egzemplarzy i była wyższa od łącznej sprzedaży głównych konkurentów – Jeepa Cherokee i Compass – razem wziętych. Ponadto Bronco Sport pozostaje na placach dilerskich jedynie 9 dni zanim trafi do nowych klientów.

Październik był też rekordowym miesiącem dla sprzedaży samochodów zelektryfikowanych Forda. Producent znalazł nabywców na 14 062 pojazdy, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku o 195%. W tym aspekcie warto wspomnieć, że E-Transit został już wyprzedany, a jego seryjna produkcja rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Na elektrycznego F-150 Lightning zebrano natomiast ponad 160 000 rezerwacji.

Producent w okresie od stycznia do października 2021 r. sprzedał już 21 703 całkowicie elektryczne Mustangi Mach-E. Co istotne, ponad 90% nowych właścicieli tego elektrycznego SUV-a powiedziało, że poleciłoby go innym klientom. W Stanach Zjednoczonych model ten jest drugim najchętniej kupowanym całkowicie elektrycznym SUV-em, po Tesli model Y.

Niezmienną popularnością cieszą się pick-upy Forda. Ich sprzedaż do klientów indywidualnych wzrosła o 25% względem września 2021 r. Sprzedaż półciężarówek serii F wzrosła o 14,2%, zaś hitem był Ranger, który znalazł 60% więcej nabywców niż w poprzednim miesiącu. Całkowicie nowy Maverick zakończył pierwszy pełny miesiąc sprzedaży z bardzo dobrym wynikiem 4 140 sprzedanych egzemplarzy. Model opuszczał salony średnio w mniej niż 5 dni, a ponad jedna czwarta klientów to osoby w wieku do 35 lat.

Sprzedaż całkowita półciężarówek serii F wyniosła w 2021 roku 603 090 egzemplarzy i wszystko wskazuje na to, że mijający rok będzie 45-tym rokiem z rzędu dominacji tego modelu na rynku sprzedaży półciężarówek w USA. Przewaga nad drugim modelem w zestawieniu wynosi 126 689 sztuk.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.