Biuro prasowe Ford Polska

10 000 kilometrów elektrycznym Fordem. Mustang Mach-E w drodze na szczyt klimatyczny COP26

Ford Mustang Mach-E wraz z ekipą Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności rozpoczął drugi etap The eMobi Road to COP26 – europejskiej trasy mającej podkreślić rolę elektromobilności w dekarbonizacji sektora transportu. Finał wyprawy odbędzie się w Glasgow podczas tegorocznego szczytu klimatycznego. Tam też zostanie wręczona petycja o ustanowieniu Światowego Dnia Elektromobilności.

  • Elektryczny Ford Mustang Mach-E wraz z ekipą Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności promuje elektromobilność w Europie – trasa ma długość ponad 10 000 kilometrów i obejmuje 14 europejskich stolic.
  • Podczas podróży zbierane są podpisy pod petycją o ustanowieniu Światowego Dnia Elektromobilności – zostanie ona złożona 10 listopada na ręce przedstawicieli UN Climate Change podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow.
  • Rozpoczęcie drugiego etapu The eMobi Road to COP26 odbyło się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym – w uroczystości wziął udział Mariusz Skiba – wiceprezydent Katowic.

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak wygląda plan The eMobi Road to COP26. Wyprawa została podzielona na dwa etapy. Pierwsza część podróży elektrycznego Mustanga Mach-E objęła trasę o długości ponad 4000 kilometrów. Ekipa PIRE w 9 dni odwiedziła Pragę, Wiedeń, Bratysławę oraz Budapeszt, Lublanę i Rzym.

Podczas The eMobi Road to COP26 zbierane są podpisy reprezentantów krajów, miast i regionów, organizacji pozarządowych oraz mediów pod petycją ustanowienia Światowego Dnia Elektromobilności. Zostanie ona złożona 10 listopada na ręce przedstawicieli UN Climate Change podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow.

W trasę The eMobi Road to COP26 ekipa PIRE wyruszyła w pełni elektrycznym Fordem Mustangiem Mach-E. Ten konkretny egzemplarz ma napęd na tylne koła i baterię o pojemności 98 kWh. Przyspieszenie od zera do 100 km/h zajmuje 6,1 sekundy, a zasięg wynosi nawet do 610 kilometrów.

– To już drugi etap tej niezwykłej podróży. Nasz elektryczny Ford Mustang Mach-E idealnie sprawdza się w roli orędownika elektromobilności w Europie. Jego zasięg i możliwość szybkiego ładowania tylko ułatwiają tak długą podróż po Europie. Jak podkreśla ekipa PIRE Mustang Mach-E zwraca na siebie uwagę wzbudzając duże zainteresowanie w każdym odwiedzanym mieście – dodaje Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.

Do tej pory spotkania odbyły się między innymi na Słowacji z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska Republiki Słowackiej, w Wiedniu z Ambasador RP Jolantą Różą Kozłowską czy we Włoszech z Istituto Istruzione Superiore G.Vallauri. Inicjatywę wsparło również polskie Ministerstwo Klimatu, a także Papież Franciszek – jako jeden ze światowych liderów na rzecz walki ze zmianami klimatu.

II etap the eMobi Road to COP26 rozpoczęty!

Rozpoczęcie drugiego etapu The eMobi Road to COP26 odbyło się w stolicy województwa śląskiego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W uroczystości wziął udział Mariusz Skiba – wiceprezydent Katowic, który w imieniu miasta podpisał deklarację ustanowienia Światowego Dnia Elektromobilności i podkreślił, że miasto wspiera inicjatywy mające na celu promocję transportu zeroemisyjnego.

– Rozpoczęcie drugiego etapu The eMobi Road to COP26 w Katowicach nie jest przypadkowe i ma znaczenie symboliczne. Dokładnie 3 lata temu w tym mieście odbył się szczyt klimatyczny COP24. Wtedy podpisano deklarację na rzecz rozwoju regionu elektromobilności Driving Change Together i została wypracowana sprawiedliwej transformacji,, która w wyniku dekarbonizacji sektora energetycznego będzie przechodzić głębokie zmiany. Została również określona rola elektromobilności jako koła zamachowego dla zmian gospodarki w regionach – wyjaśnia Krzysztof Burda, prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.

Podczas drugiego etapu The eMobi Road to COP26 liczącego około 4500 kilometrów elektryczny Ford Mustang Mach-E odwiedzi 6 państw.

Inicjatywa The eMobi Road to COP26 została objęta Patronatem Honorowym Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Infrastruktury oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem inicjatywy The eMobi Road to COP26 jest Ford Polska.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.