Biuro prasowe Ford Polska

Ford, Argo AI oraz Walmart uruchomią usługę dostaw za pomocą pojazdów autonomicznych w trzech amerykańskich miastach

Ford Motor Company, Argo AI i Walmart pracują nad uruchomieniem usługi dostarczania towarów dzięki pojazdom autonomicznym w Miami, Austin w Teksasie i Waszyngtonie. Dostawy tzw. „ostatniej mili” będą wykorzystywać autonomiczne pojazdy testowe Forda, wyposażone w system samojezdny Argo AI do doręczania klientom zamówień ze sklepów sieci Walmart.

  • Współpraca, dotycząca dostaw realizowanych dzięki autonomicznym pojazdom, obejmie trzy rynki miejskie. Zapotrzebowanie na dostawy tzw. „ostatniej mili” wciąż rośnie.
  • Kooperacja łączy dostawcę technologii autonomicznych z producentem samochodów, który jest w stanie zintegrować tę technologię z pojazdami produkowanymi na dużą skalę, oraz z największym sprzedawcą detalicznym na świecie.
  • Usługa komercyjna będzie dostępna dla klientów Walmart w określonych obszarach na trzech rynkach i z czasem będzie się rozwijać.

– Dzięki tej współpracy skupiamy się na testowaniu i rozwijaniu technologii autonomicznej jazdy, która działa na obszarach miejskich, gdzie zapotrzebowanie klientów jest bardzo wysokie – powiedział Bryan Salesky, założyciel i dyrektor generalny Argo AI. – Współpracując z Walmartem i Fordem na trzech rynkach, pokazujemy potencjał usług związanych z dostawami za pomocą pojazdów autonomicznych na dużą skalę – dodał.

Współpraca łączy dostawcę technologii autonomicznych z producentem samochodów, który jest w stanie zintegrować tę technologię z pojazdami produkowanymi na dużą skalę, a także największym sprzedawcą detalicznym na świecie. Ta kombinacja opiera się na wiodącej pozycji Walmart w przyjmowaniu nowych technologii, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów i usprawnić proces dostawy na jego ostatnim odcinku. Usługa, obejmująca w przyszłości wiele miast, umożliwi klientom Walmart składanie zamówień online na artykuły spożywcze i inne popularne artykuły w celu autonomicznej dostawy od drzwi do drzwi, bezpośrednio do domów klientów.

– Cieszymy się, że możemy wspólnie z Argo i Fordem, rozszerzyć nasze autonomiczne działania w zakresie dostaw na trzy nowe rynki – powiedział Tom Ward, starszy wiceprezes ds. dostaw ostatniej mili, Walmart US. – Ta współpraca będzie pogłębiać naszą misję dostarczania produktów do domów naszych klientów z niezrównaną szybkością i łatwością, a co za tym idzie, również będzie torować drogę dla autonomicznych dostaw – dodał.

Usługa komercyjna będzie dostępna dla klientów Walmart w określonych obszarach, na trzech rynkach i z czasem będzie się rozwijać. Wstępne testy integracji mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Ponieważ oczekiwania konsumentów wciąż przenoszą się na dostawę następnego lub tego samego dnia — zwłaszcza w centrum miasta, gdzie występuje większa koncentracja dostaw — ta współpraca pozwoli wyciągnąć kluczowe wnioski, w jaki sposób autonomiczna technologia może poprawić doświadczenia klientów, jednocześnie optymalizując logistykę i operacje.

– Argo i Ford intensywnie przygotowują się do wprowadzenia pojazdów autonomicznych na dużą skalę w wielu miastach USA – powiedział Scott Griffith, dyrektor generalny Forda ds. mobilności i pojazdów autonomicznych. – Powiązanie wiodącej pozycji firmy Walmart w handlu detalicznym i e-commerce z samodzielnymi działaniami Argo i Forda w wielu miastach oznacza znaczący krok w kierunku skalowania usług dostaw towarów handlowych, które ostatecznie przyczynią się do zwiększenia wydajności biznesowej na pierwszym miejscu i zapewnią doskonałą jakość dla konsumentów – dodał.

Oparta na chmurze infrastruktura Argo, która została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo i wydajnie współpracować z operacjami biznesowymi partnerów, zostanie zintegrowana z platformą zamówień online Walmart, aby kierować zamówieniami i planować dostawy przesyłek do domów klientów.

Oprócz testowania technologii autonomicznej jazdy w Pittsburghu, Detroit i Palo Alto w Kalifornii, Argo i Ford działają od 2018 roku w Miami i Waszyngtonie, a od 2019 roku w Austin, gdzie testują autonomiczne usługi przewozu osób i dostaw, by określić niezbędny zakres działań związanych z zarządzaniem flotą komercyjną, w tym tankowaniem, serwisowaniem i czyszczeniem pojazdów autonomicznych, w celu wsparcia klienta i utrzymania floty w ruchu. Walmart wcześniej prowadził testy z Fordem w Miami w 2018 roku.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.