Biuro prasowe Ford Polska

Ford na SEMA Show 2021 pokazuje niesamowite możliwości personalizacji Bronco i Bronco Sport. Sześć ekscytujących projektów wyjątkowego modelu

Podczas tegorocznego SEMA Show, które właśnie odbywa się w Las Vegas (2-5 listopada br.), Ford prezentuje zróżnicowaną linię spersonalizowanych dwu- i czterodrzwiowych SUV-ów Bronco i Bronco Sport. Ma to związek z premierą nowej marki The Built Wild™ Bronco®, w ramach której samochody można spersonalizować do dowolnych celów.

  • Na SEMA Show 2021 można na własne oczy sprawdzić nieskończone możliwości personalizacji modeli Bronco i Bronco Sport. Wszystko dzięki szerokiej gamie oryginalnych lub licencjonowanych akcesoriów i części Forda.
  • Podczas wystawy Ford prezentuje sześć niestandardowych projektów – cztery na bazie Bronco i dwa na bazie Bronco Sport. To efekt pracy znanych konstruktorów i użycia fabrycznie montowanych komponentów oraz akcesoriów instalowanych przez dilerów, czy też firmy obecne na rynku wtórnym.

Na swoim stoisku Ford prezentuje cztery niestandardowe Bronco i dwa Bronco Sport, które przygotowali wiodący konstruktorzy w branży off-roadowej. Każdy z egzemplarzy posiada oryginalne części Ford i Ford Performance, licencjonowane akcesoria, a także wiele części zamiennych oraz do niestandardowych zastosowań.

– Klienci Bronco i Bronco Sport uwielbiają części i akcesoria, które podkreślają osiągi i terenowy styl życia, dlatego poświęciliśmy wiele czasu, aby dostarczyć produkty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb – powiedział Eric Cin, globalny dyrektor Forda ds. personalizacji pojazdów, akcesoriów i licencji. – Od czasu premiery obu modeli przygotowaliśmy już ponad 350 części i akcesoriów do Bronco i Bronco Sport, a liczba ta cały czas rośnie.

Wszystkie komponenty i części Forda, które zostały użyte w projektach zaprezentowanych na SEMA Show 2021 – podobnie jak wszelkie inne części i akcesoria do Bronco i Bronco Sport – są dostępne na nowej stronie pod adresem www.accessories.ford.com.

Dzięki modułowej konstrukcji, która umożliwia szybką i łatwą personalizację, a także szerokiej gamie części zamiennych, Bronco zostało nominowane w pierwszym w historii konkursie SEMA 4×4 SUV of the Year Award.

Dodatkowo, zabytkowe i wyścigowe Bronco zostały wystawione w pobliżu głównego wejścia do Centrum Kongresowego, gdzie uczestnicy wystawy mogą doświadczyć możliwości terenowych Bronco i Bronco Sport.

2021 Bronco RTR Fun-Runner stworzony przez RTR Vehicles

Legendarny kierowca Ford Performance i znany konstruktor Vaughn Gittin Jr. stworzył koncepcję pojazdu z wieloma częściami Ford Performance i licencjonowanymi akcesoriami Forda. Konstrukcja pojazdu oparta jest na 2-drzwiowym Bronco serii Badlands™, w którym zastosowano m.in. niestandardową listwę dźwiękową RTR oraz licencjonowane akcesoria Forda – specjalne nakładki na progi i folię chroniącą lakier . Sportowy układ wydechowy z podwójnymi czarnymi chromowanymi końcówkami od Ford Performance Parts nadaje 2,3-litrowemu silnikowi EcoBoost mocniejszy dźwięk i atrakcyjniejszy wygląd.

RTR przekształcił pojazd w samochód do niezrównanej zabawy, zwiększając możliwości i osiągi, jednocześnie wyróżniając Bronco swoją charakterystyczną stylistyką i funkcjonalnością. Auto posiada m.in. przednią oś Ultimate Dana 44™ FDU z przegubem równobieżnym Spicer® Extreme™, tylną oś Ultimate Dana 60™ czy wydajny układ dolotowy.

Ulepszenia zawieszenia obejmują zawieszenie gwintowane Fox Performance Elite 2.5 i zestaw zawieszenia do jazdy terenowej o dużym skoku. Fun-Runner jeździ na kutych kołach RTR Tech 6 i 37-calowych oponach terenowych.

2021 Bronco stworzony przez BDS Suspensions

Firma o wieloletniej historii współpracy z Fordem, BDS Suspensions (spółka zależna Fox Shocks), stworzyła terenowy pojazd pierwszej pomocy, oparty na dwudrzwiowym Bronco z serii Black Diamond™ z 2021 roku. Z prawie półwiecznym doświadczeniem w konstruowaniu zawieszeń, propozycja BDS Suspension pokazuje Bronco jako kompletny wóz strażacki. Został on wyposażony w specjalistyczny sprzęt zarówno we wnętrzu oraz na zewnątrz, aby w kompleksowy sposób wspierać ekipy ratownicze.

Ten niezwykle sprawny pojazd jest wyposażony w 4-calowy system UCA BDS z gwintami Fox 2.5 PES, tylne regulowane wahacze i drążek kierowniczy BDS, łącznik stabilizatora i 37-calowe opony BFGoodrich® KM3™.

Zderzaki CrawlTek Revolution pozwalają na mocowanie wyciągarek oraz haków do wyciągania – zarówno z przodu, jak i tyłu. Obie wyciągarki to jednostki WARN Industries ZEON® 10s. Inne modernizacje obejmują zmodyfikowany hardtop półciężarówki, progi rurowe CrawlTek, niestandardową wysuwaną płytę CargoGlide CG1000XL i sprężarkę powietrza pod maską ARB® TwinAir.

2021 Bronco stworzony przez Tucci Hot Rods

Tucci Hot Rods pokazuje pogromcę śnieżnych zasp, samochód gotowy na przygody oparty na czterodrzwiowym Bronco serii Badlands™. Firma specjalizująca się w opracowywaniu pojazdów pokazowych, przez lata zbudowała szeroką gamę specjalistycznych samochodów i ciężarówek. Pojazd stworzony przez Tucci Hot Rods ma na celu pomóc kierowcom w pokonywaniu głębokiego śniegu i lodu dzięki gąsienicom zamiast opon terenowych.

Wyposażony w silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra i 7-biegową manualną skrzynię biegów SUV wyposażony jest w gąsienice Matttracks Serii 88, które zapewnią niezapomniane przygody w terenie na śniegu i piasku. Pojazd jest wyposażony w licencjonowany schowek Forda, płaski bagażnik na deski snowboardowe oraz bagażnik dachowy Yakima LockNLoad™. Oświetlenie jest rozszerzone o Rigid® Light Shop Adapt Light Bar, Radiance Pods i Rock Light Kit. Wyciągarka WARN Industries ZEON® 10s jest dodana z przodu wraz z wysuwanymi panelami, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.

2021 Bronco BAJA FORGED stworzony przez LGE-CTS Motorsports

Theresa Contreras, konstruktorka z niezwykłym doświadczeniem w adaptacji Fordów, projektantka i założycielka BAJA FORGED Parts, powraca z czterodrzwiową niestandardową wersją Bronco serii Outer Banks™. Pojazd łączy potrzeby przygód w terenie z nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak pokładowa lodówka, listwa dźwiękowa premium, organizer ładunku i zderzaki BAJA FORGED z przodu i z tyłu.

Zawieszenie pojazdu zostało ulepszone za pomocą podnośnika zawieszenia ICON Vehicle Dynamics® 3.0. Ulepszenia zewnętrzne obejmują światła terenowe Ford Performance Parts, składany stolik w tylnej klapie Ford Licensed Accessories oraz poszerzenia błotników BAJA FORGED i bagażnik na koło zapasowe.

Wyposażenie kabiny obejmuje soundbar JBL®, wysokiej jakości organizer wnętrza, schowek podpodłogowy i organizer bagażu, wszystko przy wykorzystaniu licencjonowanych akcesoriów Forda, a także ochraniacz przestrzeni ładunkowej GFA i dywaniki podłogowe na każdą pogodę.

2021 Bronco Sport BAJA FORGED stworzony przez LGE-CTS Motorsports

Sara Morosan, współwłaścicielka LGE-CTS Motorsports, stworzyła spartańską wersję Bronco Sport serii Badlands z 2021 roku, dodając mnóstwo elementów z Ford Performance Parts i Ford Licensed Accessories dla zwiększenia możliwości w terenie. Dzięki 2-calowemu podniesieniu zawieszenia i osłonom na progi boczne samochód jest przygotowany na trudne wyzwania na szlakach. Charakteru dodają mu światła terenowe.

Wydech zmodernizowanego 2-litrowego silnika EcoBoost jest wzmocniony wydajnym układem wydechowym Borla® cat-back. Udoskonalenia zawieszenia obejmują system zawieszenia ICON Vehicle Dynamics oraz przednie i tylne stabilizatory Hellwig Suspension Products.

Ten model BAJA FORGED Bronco Sport jest wyposażony w oświetlenie LED Rigid Light Shop, przednie i tylne zderzaki rurowe BAJA FORGED oraz montowany na dachu pasek świetlny Ford Performance Parts. Wyciągarka WARN Industries VR EVO oraz hak Factor 55 i aluminiowa kluza zwiększają wytrzymałość na szlakach.

2021 Bronco Sport stworzony przez CGS Performance Products

Firma CGS Performance Products, specjalizująca się w układach dolotowych i wydechowych, zmodernizowała Bronco Sport serii Badlands z 2021 r., wprowadzając szereg ulepszeń wnętrza, w tym pokrowce na siedzenia, a także akcesoria zewnętrzne, takie jak zestaw oświetlenia podwozia oraz ulepszenia zderzaka i zaczepu.

Pojazd jest wyposażony we wlot zimnego powietrza CGS Performance Products i wydech typu cat-back pokryty czarną ceramiką. Oświetlenie terenowe Light Shop ułatwia nocną jazdę w terenie. Pojazd jest wyposażony w koła Reserve Forged i 17-calowe opony terenowe Toyo® Open Country® A/T III. Dodatki obejmują nadkola Air Design i tylny spojler, światła LED na słupkach A Rigid Light Shop, niestandardowy lakier Sikkens® firmy Flyin’ Irons Designs i powłokę ceramiczną Cerakote.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.