Biuro prasowe Ford Polska

W pełni elektryczny Ford Mustang Mach-E osiąga doskonałą 5-gwiazdkową ocenę zarówno pod względem ochrony pasażerów, jak i środowiska

Ford Mustang Mach-E dodał do coraz dłuższej listy nagród i wyróżnień doskonałą, podwójną ocenę 5-gwiazdkową z instytutów Euro NCAP i Green NCAP.

  • Niezależne instytucje Euro NCAP i Green NCAP przyznają Fordowi Mustangowi Mach-E podwójne wyróżnienia oraz maksymalne oceny bezpieczeństwa i wpływu na środowisko.
  • W pełni elektryczny SUV otrzymał już ponad 20 nagród i wyróżnień za wyposażenie, od elementów wnętrza po rozwiązania zapewniające łączność.
  • Bezkompromisowa strategia bezpieczeństwa Forda znalazła zastosowanie w sześciu zelektryfikowanych modelach osobowych, które otrzymały 5-gwiazdkowe oceny bezpieczeństwa.

Nowy, w pełni elektryczny SUV Forda otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w klasyfikacji zarówno niezależnego instytutu badającego bezpieczeństwo pojazdów, jak i niezależnej inicjatywy, promującej rozwój ekologicznych, energooszczędnych samochodów.

W rygorystycznych testach zderzeniowych Mustang Mach-E uzyskał wynik 92% w kategorii ochrony dorosłych i 86% w kategorii ochrony dzieci.

Dostępne w standardzie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu ¹, układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją autonomicznego hamowania na skrzyżowaniu ¹ oraz system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek ¹, przyczyniły się również do uzyskania maksymalnej oceny z zakresu bezpieczeństwa. SUV otrzymał komplet punktów za systemy asystujące w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu.

Mustang Mach-E, wykorzystujący w pełni elektryczny, bezemisyjny układ napędowy, oferujący zasięg do 610 km (WLTP), ² uzyskał pełne noty również od Green NCAP w testach wpływu na czystość powietrza atmosferycznego i emisji gazów cieplarnianych.

Uzyskany wynik 94% za oszczędne gospodarowanie energią obejmuje pełne oceny testów laboratoryjnych przeprowadzanych w zimnych i ciepłych warunkach.

– Mustang Mach-E został opracowany od podstaw jako pojazd w pełni elektryczny, dzięki czemu mogliśmy wdrożyć nasze bezkompromisowe standardy bezpieczeństwa w każdym najdrobniejszym elemencie zupełnie nowej konstrukcji – powiedział Stuart Southgate, dyrektor ds. inżynierii bezpieczeństwa, Ford of Europe. – W efekcie, klienci mogą być pewni, że prowadzą pojazd, który zadba o nich w takim samym stopniu, jak o środowisko – dodał Southgate.

Wysokie oceny od Euro NCAP i Green NCAP dołączają do listy ponad 20 wyróżnień Mustanga Mach-E, które model ten zdobył na całym świecie – począwszy od nagrody iF DESIGN AWARD za integrację głośników B&O Sound System, ³ aż po nagrodę Connected Car Manufacturer Award w konkursie Automobile Awards by MOTUL za system SYNC nowej generacji.

Mustang Mach-E jest jednym z sześciu modeli Forda oferujących zelektryfikowane układy napędowe, które uzyskały maksymalną ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP na poziomie 5 gwiazdek. Kolejnymi są: Ford Puma, Kuga (w tym Kuga Plug-In Hybrid i Kuga Hybrid), Explorer Plug-In Hybrid, Focus i Fiesta.

Ford Mustang Mach-E – Crash & Safety Tests – 2021

Pobierz film [290 mb]

# # #

¹ Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, nie zastępują jednak oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu.

² Ford Mustang Mach-E w konfiguracji z tylnym napędem i akumulatorem trakcyjnym o zwiększonej pojemności zapewnia do 610 km zasięgu jazdy na energii elektrycznej, zgodnie z normą WLTP.

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

³ 2020 iF DESIGN AWARD 2020 w kategorii produktów.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.