Biuro prasowe Ford Polska

Ford przekształca fabrykę Niehl, aby stworzyć Centrum Elektryfikacji w Kolonii

W Kolonii właśnie rozpoczęły się prace budowlane, mające na celu przekształcenie zakładu montażowego Niehl w nowe Centrum Elektryfikacji Forda.

  • Ford rozpoczął prace budowlane nad nowym Centrum Elektryfikacji w Kolonii.
  • Przeprojektowanie zakładu montażowego Niehl w Kolonii jest krokiem do rozpoczęcia tam produkcji nowego, całkowicie elektrycznego pojazdu Forda.
  • Przebudowa obiektu zakończy się do 2023 roku.

Ekipy budowlane zburzyły nieużywane budynki, aby zrobić miejsce dla nowego, technologicznie zaawansowanego centrum, które będzie wykorzystywane do produkcji karoserii nowego, całkowicie elektrycznego modelu Forda.

Przebudowa fabryki Niehl to znaczący krok w kierunku osiągnięcia przez Forda zakładanych celów związanych z całkowicie elektryczną przyszłością. Centrum Elektryfikacji w Kolonii – wyposażone w najnowsze technologie produkcyjne – będzie gotowe do rozpoczęcia działalności w 2023 roku.

To bardzo wymagający projekt dla architektów. Trzeba w nim bowiem zbudować konstrukcję o wysokości około 26 metrów, szerokości 25 metrów i długości 100 metrów na obszarze, który już jest przecież gęsto zabudowany, bo od 1931 montuje się tam pojazdy. Budynek będzie obejmował jedną z głównych arterii komunikacyjnych przebiegających przez teren fabryki Niehl.

Rozbiórka nieużywanej już konstrukcji została zaplanowana na letni przestój zakładu Niehl, aby usunięcie 5000 metrów sześciennych gruzu nie przeszkodziło w bieżącej produkcji pojazdów. Nowy budynek w tym miejscu zostanie ukończony do końca lipca 2022 r., a wkrótce po tym nastąpi tam instalacja maszyn.

– Cieszę się, że rozpoczęliśmy przekształcanie naszego zakładu w Centrum Elektryfikacji w Kolonii – powiedział Gunnar Herrmann, prezes zarządu Ford-Werke GmbH. – To kamień milowy naszej niemieckiej produkcji. Sprawi, że staniemy się pierwszą fabryką Forda w Europie, z której będą wyjeżdżać całkowicie elektryczne samochody – dodał.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.