Biuro prasowe Ford Polska

Mustang Mach-E GT już w Polsce! Od dziś można składać zamówienia na najszybciej przyspieszającego Forda w historii Europy

Ford Mustang Mach-E GT – najbardziej ekscytująca, zorientowana na kierowcę wersja całkowicie nowego, elektrycznego SUV-a Forda – jest już dostępna do zamawiania w Polsce.

  • Można już składać zamówienia na Forda Mustanga Mach-E GT. Samochód zachwyca nie tylko wyglądem czy komfortem, ale także niezrównanymi osiągami.
  • Polska cena tego ekscytującego modelu rozpoczyna się od 335 000 zł.
  • Cały czas w sprzedaży jest także dostępny od ręki Mustang Mach-E – Ford Polska ma pełną dostępność tego modelu we wszystkich wersjach.

To historyczny model dla Forda w Europie

Głównymi zaletami elektrycznego Mustanga Mach-E GT są jego parametry. Para silników elektrycznych zapewnia 487 KM mocy i 860 Nm momentu obrotowego¹. Auto przyspiesza do 100 km/h w 3,7 sekundy². Oznacza to, że Mustang Mach-E GT jest najszybciej przyspieszającym samochodem seryjnym, jaki marka kiedykolwiek oferowała w Europie.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 88 kWh na jednym ładowaniu może przejechać nawet do 500 kilometrów³. Mustanga Mach-E GT można naładować od 10 do 80% w około 45 minut, a w ciągu dziesięciu minut zasięg może wzrosnąć o 99 kilometrów.

Emocje i komfort połączone w jednym samochodzie

Standardowe wyposażenie obejmuje adaptacyjne zawieszenie MagneRide® (dostrojone specjalnie dla klientów europejskich), sportowy układ hamulcowy Brembo czy opony wyposażone w 20-calowe felgi aluminiowe i opracowane specjalnie dla tego modelu.

Wraz ze stopniowym przełączaniem trybów jazdy od Whisper przez Active do Untamed zwiększa się udział momentu obrotowego przekazywanego na tylne koła. Specyfiką topowego modelu jest tryb Untamed Plus. Oprócz bardziej sportowo zestrojonego układu kierowniczego, ostrzejszej reakcji na wciśnięcie pedału przyspieszenia, usztywnionego zawieszenia, symulacji redukcji biegów i wzmocnionej ścieżki dźwiękowej we wnętrzu w trybie Untamed, funkcja Untamed Plus kalibruje układ napędowy w celu zapewnienia stałej mocy i momentu obrotowego w powtarzających się sytuacjach wysokiego zapotrzebowania na moc, w czasie jazdy na torze wyścigowym.

Najnowocześniejsze technologie w standardzie

Wewnątrz na kierowcę czeka ogromny, 15,5-calowy ekran centralny z najnowszą generacją systemu komunikacji SYNC. Sportowe fotele Ford Performance są pokryte miękką w dotyku sztuczną skórą, która pojawia się również na kierownicy. Komfortowe wyposażenie uzupełnia system audio B&O z dziesięcioma głośnikami czy bezdotykowe sterowanie klapą 402-litrowego bagażnika. Opcjonalnie samochód może być wyposażony w dach panoramiczny.

Mustang Mach-E GT jest również standardowo wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, zapewniające bezstresowe podróżowanie, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu, system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek, aktywny asystent parkowania 2.0 oraz system ochrony przed kolizjami z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego.

Dwa unikalne lakiery w ofercie Mustanga Mach-E GT

Oprócz unikalnych lakierów Grabber Blue i Cyber Orange, nowy model wyróżniają nakładki na nadkolach w kolorze nadwozia, poliwęglanowa kratka wlotu powietrza w kolorze Dark Matter Grey z efektem 3D, a także typowy tylko dla tej wersji przedni zderzak z wlotami powietrza i spojlerem listwowym.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w Polsce na początku 2022 roku. Cena modelu rozpoczyna się od 335 000 zł.

– Nareszcie jest już w Polsce! Bezemisyjny…? Oszczędny…? Innowacyjny…? Tak, ale jednocześnie urzekający stylistyką i osiągami – teraz specjalnie przygotowanymi przez inżynierów z działu Ford Perfomance! Oto nadjeżdża bezkompromisowy Ford Mustang Mach-E GT, którego parametry techniczne oraz niezrównany komfort prowadzenia nie mają sobie równych. Jestem pewien, że ta wersja spotka się z tak samo entuzjastycznym przyjęciem jak pozostałe wersje Mustanga Mach-E – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Jednocześnie cały czas można zamawiać Mustanga Mach-E w pozostałych wersjach. Ford Polska ma bowiem pełną dostępność modelu, który spotkał się z niezwykłym zainteresowaniem mediów oraz pierwszych klientów.

Pobierz film [353 mb]

# # #

¹ Obliczone na podstawie mocy maksymalnej silników elektrycznych przy pełnej wydajności akumulatora. Wyniki uzyskiwane w rzeczywistej eksploatacji mogą odbiegać od tych szacunków. Przyrost mocy do 487 KM w czasie 5 sekund.

² Dane testowe Forda oparte na metodologii prób „1-ft rollout”, czyli pomiaru przyspieszeń samochodu już toczącego się z minimalną prędkością.

³ Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

⁴ Deklarowany zasięg jazdy i czas ładowania oparte są o symulacje komputerowe, wykonane przez producenta oraz o szacunki zasięgu w warunkach procedury testowej WLTP. Szacunkowy przyrost zasięgu określany jest dla pierwszych 10 minut ładowania, począwszy od momentu rozpoczęcia ładowania. Szybkość (prąd) ładowania spada, gdy poziom naładowania akumulatora zbliża się do 100% Wyniki uzyskiwane przez użytkowników mogą różnić się od podanych wielkości, zależnie od czasu ładowania prądem szczytowym i poziomu naładowania akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego, w zależności od warunków zewnętrznych, stylu jazdy, stanu technicznego pojazdu i wieku akumulatora litowo-jonowego.

⁵ MagneRide® jest znakiem handlowym BWI Group.

⁶ Tylko do użytku na torach zamkniętych dla normalnego ruchu.

⁷ Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.