Biuro prasowe Ford Polska

Wzrost sprzedaży Forda w USA do klientów indywidualnych w sierpniu. Imponująca liczba rezerwacji na nadchodzące modele

Sprzedaż Forda do klientów indywidualnych w USA wzrosła w sierpniu o 6,5% w porównaniu z lipcem br. Na poprawę sytuacji pozwoliła zwiększona produkcja oraz zapasy samochodów u dilerów.

  • W ostatnim miesiącu Ford w USA zanotował 41 000 nowych zamówień od klientów indywidualnych. To cztery razy więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.
  • Dzięki poprawie sytuacji produkcyjnej wzrasta także sprzedaż Forda do klientów indywidualnych.
  • Marka ma imponującą liczbę rezerwacji na nadchodzące modele – ponad 100 000 na Mavericka, 24 000 na E-Transita i ponad 130 000 na F-150 Lightning.

Znaczący wzrost sprzedaży w związku z poprawiającą się sytuacją

Liczba zamówień od klientów indywidualnych wciąż rośnie, co pozwala planować solidny wzrost sprzedaży w przyszłości. W sierpniu Ford odnotował kolejne 41 000 zamówień – cztery razy więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Łącznie Ford na koniec sierpnia miał 52 000 zamówień na samochody.

30% sprzedaży do klientów indywidualnych w sierpniu stanowiły właśnie realizacje wcześniejszych zamówień klientów. To imponująca liczba w porównaniu z 6% w 2020 roku.

Wraz z sierpniową poprawą sytuacji, jeśli chodzi o produkcję i zapasy samochodów u dilerów, Ford odnotował wzrost sprzedaży do klientów indywidualnych o 6,5% w stosunku do lipca br. Poprawiającą się sytuację najlepiej obrazują liczby – marka wyprodukowała w sierpniu o 79,8% samochodów więcej niż w lipcu, a zapasy wzrosły o 34,4%.

Sprzedaż Mustanga Mach-E nie maleje

Zelektryfikowane pojazdy Forda ustanowiły nowy rekord sprzedaży w sierpniu, która wyniosła 8 756 pojazdów i wzrosła o 67,3% w stosunku do ubiegłego roku. Co więcej, zelektryfikowane pojazdy przyciągają do Forda nowych klientów w tempie o ponad 8 punktów wyższym niż ogólny wskaźnik nowych klientów dla Forda.

Największym motorem napędowym tego sukcesu w sierpniu był oczywiście Mustang Mach-E. Samochód odnotował bowiem świetne wyniki sprzedaży, które dodatkowo wsparły pierwsze sprzedane egzemplarze Mustanga Mach-E GT.

Doskonała sprzedaż SUV-ów i samochodów użytkowych Forda

Nowy rekord wyznaczyły SUV-y AWD/4WD, które w sierpniu stanowiły aż 73% sprzedaży SUV-ów Forda. Sierpniowa sprzedaż Bronco i Bronco Sport w USA wzrosła o 69,1% w porównaniu z lipcem i wyniosła aż 9 428 egzemplarzy.

Sprzedaż pojazdów użytkowych Forda w USA wzrosła w sierpniu o 16,5% w stosunku do lipca. Silny wzrost wynika z umacniania się pozycji najlepiej sprzedającej się gamy amerykańskich samochodów dostawczych Transit, która wzrosła o 10,4%. Dodatkowo przygotowując się na rynkowy debiut całkowicie elektrycznego E-Transita, Ford zgromadził już ponad 24 000 rezerwacji.

Imponujące są dane dotyczące rezerwacji na nadchodzące samochody marki. Ford zebrał już pond 100 000 rezerwacji na Mavericka i ponad 130 000 rezerwacji na F-150 Lightning.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.