Biuro prasowe Ford Polska

Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, wyróżniony nagrodą Automotive News Europe Rising Stars

Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska otrzymał nagrodę Automotive News Europe Rising Stars, w kategorii Sprzedaż. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie dla młodych wybitnych specjalistów (maksymalny wiek – do ukończenia 45 roku życia), którzy w branży motoryzacyjnej osiągnęli największe sukcesy i wykazują się niezwykłymi umiejętnościami, wiedzą i ambicją.

  • Prestiżowa nagroda Automotive News Europe Rising Stars, to ogromne wyróżnienie dla tych, którzy w branży motoryzacyjnej wykazują się ponadprzeciętnymi umiejętnościami.
  • Automotive News Europe został wydany po raz pierwszy w 1996 roku jako jedyny paneuropejski dwutygodnik dla przemysłu motoryzacyjnego.
  • Automotive News Europe jest uznawany za wiodący autorytet w branży, badający i analizujący działania producentów samochodów, ich dostawców oryginalnego wyposażenia, marketing, technologie i sieci dystrybucji.

Tegoroczna, jedenasta już edycja Automotive News Europe Rising Stars jest wyjątkowa, bowiem przypada na skomplikowany pod wieloma względami czas pandemii. Niemal wszyscy specjaliści branży motoryzacyjnej mieli bardzo trudne zadanie, by połączyć budowanie i podtrzymywanie relacji z klientami, dostawcami, partnerami biznesowymi oraz współpracownikami za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej, z możliwie jak największą elastycznością, aby móc również w tym czasie odnaleźć miejsce na życie osobiste.

Kluczowa, w przypadku tej nagrody, jest umiejętność szybkiego dostosowywania się, ciągłego znajdowania innowacyjnych sposobów na pokonanie nieustannie pojawiających się wyzwań.

– Jednym z naszych największych sukcesów od momentu objęcia przeze mnie stanowiska prezesa, było umocnienie pozycji Forda na polskim rynku. W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku Ford był liderem sprzedaży samochodów dostawczych, podwoiliśmy udział w rynku sprzedaży samochodów osobowych do klientów indywidualnych oraz zachęciliśmy ich do wyboru naszych SUV-ów i crossover-ów zamiast tradycyjnych aut osobowych – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. – Niezwykle ważne było nawiązanie partnerskich relacji z autoryzowanymi dilerami oraz wspólna praca nad przywróceniem rentowności całej sieci dilerskiej. Przed nami wiele strategicznych wyzwań oraz planów, których realizacja pozwoli na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów – dodał Piotr Pawlak.

Od 2011 roku, kiedy to przyznano nagrody po raz pierwszy, Automotive News Europe wyróżnił ponad 200 błyskotliwych i utalentowanych młodych specjalistów branży motoryzacyjnej. Do tej pory tylko dwóch Polaków otrzymało tę nagrodę. Dla Piotra Pawlaka jest to ogromne wyróżnienie tym bardziej, że osiągnięcie sukcesu na taką skalę w tak młodym wieku to niemal bezprecedensowe wydarzenie. Mało tego, udało się to osiągnąć w rekordowym tempie! Stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego firmy Ford Polska objął niemal dokładnie rok temu – 1 września 2020 roku.

Piotr Pawlak z branżą motoryzacyjną związany jest od 2011 roku, zdobywając doświadczenie na różnych stanowiskach w dużych koncernach motoryzacyjnych w Belgii i Wielkiej Brytanii. Odpowiadał między innymi za przygotowanie planów sprzedaży, analizy rynku, koordynację strategicznych projektów, planowanie produktu, a jako dyrektor regionalny w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny był za całą działalność operacyjną – sprzedaż, rozwój sieci dilerskiej oraz obsługę posprzedażową.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.