Biuro prasowe Ford Polska

Ford Transit zwiększa przewagę technologiczną dzięki nowym funkcjom sieciowym, systemowi SYNC 4 oraz oferowanym w standardzie systemom wspomagającym kierowcę.

Ford znacząco zwiększa możliwości produkcyjne dostawczego Transita, dzięki gruntownej modernizacji systemów i specyfikacji wyposażenia. Zmiany wprowadzają nowe funkcje wspomagania kierowcy i komunikacji, a także ujednolicają listę podstawowych systemów bezpieczeństwa czynnego w sprzedawanych modelach.

  • Ford Transit przechodzi gruntowną modernizację techniczną, której celem jest podniesienie efektywności i komfortu pracy kierowcy. Nowe funkcje, ekrany i systemy wspomagające będą dostępne od wiosny 2022 r.
  • Odświeżona gama oferuje klientom rozbudowane systemy bezpieczeństwa czynnego dzięki ujednoliceniu kluczowych rozwiązań technicznych w modelach, które stanowią ponad 60 procent sprzedaży Transita.
  • Nowy system łączności i informacji SYNC 4 z 12-calowym ekranem dotykowym, dwukrotnie większą mocą obliczeniową niż SYNC 3 oraz nowymi funkcjami zwiększającymi produktywność pojazdu
  • Nowe, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy Transita obejmują asystenta hamowania przy cofaniu oraz system kamer 360o, które pomagają uniknąć wypadków przy małych prędkościach i zmniejszyć koszty eksploatacji

Ważnym krokiem Forda w kierunku upowszechnienia systemów bezpieczeństwa czynnego, które zostały już uhonorowane Złotą Nagrodą przez Euro NCAP, jest wprowadzenie do wyposażenia standardowego we wszystkich wersjach Forda Transita Trend, Limited i Trail od wiosny 2022 r. systemów:  automatycznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych 1, aktywnego wspomagania hamowania i systemu utrzymania na pasie ruchu 1 – co oznacza, że systemy te otrzyma ponad 60 procent Transitów sprzedawanych w Europie.

Ford umacnia również swoją pozycję lidera technologicznego w segmencie Transita dzięki bogatemu programowi aktualizacji, który zapewni klientom nowe, ważne funkcje i udogodnienia w całej gamie Transita. Wiąże się to z wprowadzeniem nowego, zaawansowanego systemu łączności i informacji SYNC 4 z 12-calowym ekranem dotykowym 2 , umożliwiającego korzystanie z wielu nowych funkcji i systemów, które jeszcze skuteczniej przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i produktywności, a także z rozszerzeniem bogatego pakietu systemów wspomagających kierowcę o nowe funkcje, takie jak wspomaganie hamowania podczas cofania 1 i system kamer 360o . 1

„Coraz mocniej koncentrujemy się na podnoszeniu efektywności firm użytkujących Transita, stawiając na pierwszym miejscu nowe technologie, które w realny sposób wpływają na czas pracy i koszt eksploatacji” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny działu pojazdów użytkowych Ford of Europe. „Transit zawsze był liderem technologicznym, ale ten pakiet udoskonaleń oznacza, że znacznie więcej kierowców może korzystać z naszych zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego i funkcji sieciowych, co przekłada się na większy komfort, produktywność i poczucie pewności.”

Więcej istotnych rozwiązań w standardzie

Jednym z elementów ujednoliconej konfiguracji wyposażenia flagowego pojazdu użytkowego Forda jest autonomiczny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych 1, uznany przez Euro NCAP za zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w swojej klasie, który stanie się standardem w modelach Transit Trend, Limited i Trail. System utrzymania na pasie ruchu 1 stanowi również standard w wymienionych wyżej wersjach Transita oraz we wszystkich modelach Transita klasy N2.

Aby dodatkowo zwiększyć korzyści z użytkowania Transita, Ford wprowadza standardowo w popularnej wersji Trend podgrzewaną szybę przednią Quickclear, czujnik zmierzchowy oświetlenia oraz sensor deszczu, które obniżą wysiłek kierowcy.

W najwyższej wersji Limited klienci otrzymują dodatkowo w standardzie elementy wyposażenia, które pomagają zwiększyć wydajność pracy, w tym system SYNC 4 z 12-calowym ekranem dotykowym, 2 wysoko zamontowane kamery cofania z dodatkowym doświetleniem LED oraz bezkluczykowy system Ford Power, ułatwiający ruszanie na trasach z częstymi postojami.

Wprowadzenie skomunikowanego systemu SYNC 4

Sercem zestawu zaawansowanych funkcji skomunikowanego samochodu Forda jest najnowszy system SYNC 4, sterowany za pomocą łatwego w obsłudze 12-calowego ekranu dotykowego, który oferuje dwukrotnie większą moc obliczeniową niż dotychczasowy system SYNC 3 2.
SYNC 4 został zaprojektowany tak, aby można go było uaktualniać za pomocą bezprzewodowych aktualizacji Ford Power-Up, przy czym wiele instalacji odbywa się w tle, bez udziału klienta. W przypadku aktualizacji, które wymagają ponownego uruchomienia systemu, można zaplanować je w dogodnym czasie, np. w nocy.

SYNC 4 oferuje funkcje zaprojektowane z myślą o podniesieniu efektywności pracy i zmniejszeniu wysiłku kierowcy, takie jak:

  • Połączone z chmurą aktualne informacje o ruchu drogowym, pogodzie i miejscach parkingowych dla opcjonalnej nawigacji 3,
  • Kompatybilność bezprzewodowa AppLink z urządzeniami mobilnymi poprzez Apple CarPlay, Android Auto 4,
  • Możliwość jednoczesnego podłączenia dwóch urządzeń mobilnych 4,
  • Zaawansowane funkcje rozpoznawania mowy z poleceniami głosowymi na poziomie konwersacyjnym,
  • Cyfrowa instrukcja obsługi z wygodną funkcją wyszukiwania.

Wszystkie Transity są standardowo wyposażone w modem FordPass Connect, zapewniający nieprzerwaną komunikację, niezbędną do obsługi wielu funkcji i usług zwiększających produktywność pojazdu.

Zaawansowane funkcje nowych systemów

Najnowszy Ford Transit już teraz oferuje potężny zestaw systemów wspomagających kierowcę i zwiększających komfort jazdy, które pozwalają podnieść efektywność pracy i zminimalizować wysiłek kierowcy. Są wśród nich: System wspomagający parkowanie 1 i System monitorowania ruchu poprzecznego 1 oraz tempomat adaptacyjny z funkcją rozpoznawania znaków drogowych.1  W nowej gamie Transita, która jest kontynuacją doskonałej oferty lidera segmentu, wprowadzono dodatkowy zestaw zaawansowanych funkcji, które będą dostępne w nowym, w pełni elektrycznym modelu E-Transit.

System wspomagania hamowania awaryjnego podczas cofania 1 został opracowany, aby zapobiegać kolizjom, które mogą wynikać z ograniczonej widoczności do tyłu, z jaką często mają do czynienia kierowcy samochodów dostawczych. System może automatycznie uruchomić układ hamulcowy, jeśli wykryje, że na drodze pojazdu podczas cofania znajdują się statyczne przeszkody, takie jak słupki lub wysokie krawężniki, lub też inni użytkownicy dróg w ruchu, w tym piesi, rowerzyści i inne pojazdy.

Parkowanie i cofanie będzie również łatwiejsze dzięki opcjonalnemu systemowi kamer 360. 1 System wykorzystuje kamery zamontowane wokół pojazdu, aby przedstawić kierowcy widok otoczenia pojazdu z góry, co znacznie poprawia widoczność i obniża ryzyko uszkodzenia pojazdu podczas manewrowania. Kierowca może również wybrać interesujące go widoki z kamer, aby skupić się na konkretnym obszarze.

Transita można teraz zamówić po raz pierwszy z funkcjami oszczędzającymi czas, takimi jak system bezkluczykowy Ford KeyFree, a także z elektrycznym hamulcem postojowym i szerokim lusterkiem wewnętrznym, które zwiększają komfort pracy kierowcy. 1

Zmodernizowaną gamę Forda Transita będzie można zamawiać u dilerów Forda i w Centrach Transita w całej Europie od czwartego kwartału bieżącego roku.

# # #                                                                                                                       

1 Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje o ograniczeniach systemu znajdują się w instrukcji obsługi.

2 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami

3 Usługi nawigacji wymagają: systemu SYNC 3 i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass Pro (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Zakwalifikowane pojazdy otrzymują bezpłatną roczną wersję próbną usług nawigacji, która rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia gwarancji na nowy pojazd. Klienci muszą odblokować wersję próbną usług nawigacji poprzez aktywację zakwalifikowanego pojazdu za pomocą konta członkowskiego FordPass. W przypadku braku subskrypcji przed upływem okresu bezpłatnego, sieciowa usługa nawigacyjna zostanie zakończona, a system powróci do wbudowanej nawigacji offline. Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass Pro, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Za transfer wiadomości i danych mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

4 Wymaga telefonu z aktywną usługą transmisji danych i kompatybilnym oprogramowaniem. SYNC 4 nie kontroluje produktów innych firm podczas użytkowania. Firmy zewnętrzne ponoszą wyłączną odpowiedzialność za funkcjonalność swoich aplikacji. Funkcja podwójnego parowania telefonu zostanie udostępniona w oczekującej na wprowadzenie aktualizacji oprogramowania Ford Power-Up.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.