Biuro prasowe Ford Polska

Wyjątkowa szansa na przetestowanie Mustanga Mach-E i innych zelektryfikowanych modeli. Ford zaprasza na Fleet Electric Day 2021

9 września na Autodromie Słomczyn odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – czwarta edycja Fleet Electric Day. Ford przy tej okazji zaprezentuje bogatą gamę swoich zelektryfikowanych modeli. Będzie to więc wyjątkowa szansa na zapoznanie się z nowościami marki.

  • 9 września na Autodromie Słomczyn odbędzie się kolejna edycja Fleet Electric Day z udziałem Forda.
  • Wydarzenie skierowane jest do branży flotowej, która może porównać samochody wielu producentów.
  • Ford zaprasza do przetestowania sześciu modeli marki, w tym elektrycznego Mustanga Mach-E oraz Kugi Plug-In Hybrid.

Jakie samochody Forda wezmą udział w testach?

Ford zaprezentuje podczas wydarzenia łącznie sześć zelektryfikowanych modeli. Będzie można je zatem porównać, także z samochodami innych producentów, obecnymi na Fleet Electric Day.

Gwiazdą całego wydarzenia będzie pierwszy całkowicie elektryczny SUV Forda, Mustang Mach-E. Budzący emocje model spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w całej Europie, także Polsce. W maju i lipcu był najlepiej sprzedającym się samochodem ogółem w Norwegii, a w Polsce pierwsza pula egzemplarzy rozeszła się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży. Natomiast firma Ford Polska zapewniła dodatkowe egzemplarze, więc samochód cały czas jest dostępny w sieci sprzedaży dedykowanych Autoryzowanych Dilerów Forda.

Ford udostępni do testów także Kugę Plug-In Hybrid. To model, który w pierwszej połowie 2021 roku był najlepiej sprzedającym się samochodem ładowanym z gniazdka w Europie¹. Ford Kuga w odmianie hybrydowej Plug-in to idealne auto dla tych, którzy chcą częściej korzystać z napędu elektrycznego, ale nie chcą ograniczać zasięgu auta i uzależniać go od infrastruktury publicznych ładowarek. Najnowsze dane Forda pokazały, że blisko połowa przebiegu Kugi PHEV pochodzi z energii pozyskanej z zewnętrznych źródeł prądu.

Na miejscu będzie też można spotkać pełne hybrydy Forda – Kugę FHEV, Mondeo FHEV oraz S-Max FHEV. Będzie można więc w praktyce sprawdzić np. współdziałanie wydajnego, silnika spalinowego z jednostką elektryczną.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także bestsellera marki – Pumy mHEV. Puma w ostatnim miesiącu zyskała miano najlepiej sprzedającego się Forda w Polsce, a wersja z napędem hybrydowym stanowiła ponad 95% sprzedanych w lipcu egzemplarzy, dzięki czemu model w tej wersji jest jedną z najlepiej sprzedających się miękkich hybryd w Polsce.

Ofertę marki dopełnia Custom PHEV, który jest klasyką gatunku w nowoczesnym wydaniu. Model jest w stanie pokonać nawet 50 km w trybie bezemisyjnym, co sprawia, że przy wykorzystaniu odpowiedniej infrastruktury codzienna eksploatacja może być niezwykle ekonomiczna.

Dlaczego warto wziąć udział?

Fleet Electric Day to wyjątkowe wydarzenie branży flotowej, na którym w jednym miejscu można zapoznać się z niezwykle obszerną ofertą samochodów elektrycznych i hybrydowych dostępnych na polskim rynku. Test jest więc doskonałą okazją do porównania ofert wielu producentów i sprawdzenia, jak wygląda eksploatacja pojazdów z napędami alternatywnymi w różnych warunkach.

Na miejscu będzie można także porównać wiele ofert, bowiem przedstawiciele firm podzielą się wiedzą nie tylko na temat samochodów, ale także np. kosztów zainstalowania ładowarek. Doradzą także, jakie rozwiązania będą najlepsze dla posiadanej albo planowanej floty pojazdów.

– Fleet Electric Day to unikalna szansa na przetestowanie wielu naszych samochodów z napędami alternatywnymi w jednym miejscu. Właściciele firm oraz menedżerowie flot będą mogli na samodzielnie ocenić możliwości samochodów, a w razie zainteresowania już teraz mamy dla nich przygotowane świetne oferty oparte na prostych zasadach – powiedział Mateusz Kampa, Fleet Sales Manager Ford Polska.

Czym jest Fleet Electric Day?

Fleet Electric Day to wydarzenie zamknięte, skierowane wyłącznie do przedstawicieli firm, jednostek samorządowych, spółek Skarbu Państwa, które są obecnymi lub potencjalnymi nabywcami samochodów z napędami alternatywnymi. Celem testu jest przybliżenie technologii napędów alternatywnych przedsiębiorcom i fleet managerom.

W wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt samochodów, które sprawdzą się w dwóch rodzajach testów – na torze oraz poza nim. W tym pierwszym przypadku będzie można sprawdzić np. moment obrotowy pojazdów czy też zdolności rekuperacji. W drugim przypadku jazdy odbędą się na krótkich, średnich i długich trasach. Celem jest oczywiście praktyczne sprawdzenie samochodów w codziennej eksploatacji.

Czwarta edycja Fleet Electric Day odbędzie się na Autodromie Słomczyn 9 września 2021 r. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.napedyalternatywne.pl.

# # #

¹ Według danych JATO Dynamics, www.jato.com.

no images were found

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.