Biuro prasowe Ford Polska

Ze stolic na wybrzeże: Mustang Mach-E dotrze na nadmorską plażę z każdej europejskiej stolicy na jednym ładowaniu

Tego lata więcej kierowców niż zwykle będzie przemierzać Europę pojazdami elektrycznymi, których sprzedaż w 2021 r. wzrosła o ponad 50 procent w porównaniu z tym samym okresem roku 2020. Nowi właściciele Mustangów Mach E nie muszą odczuwać obaw o zasięg wakacyjnych podróży swoim samochodem i cieszyć się w pełni emocjami związanymi z letnim wypadem.

  • Z Berna do Genui, z Madrytu do Marbelli, z Budapesztu do Triestu, Ford Mustang Mach-E może dotrzeć na plażę z europejskich stolic bez konieczności zatrzymywania się na doładowanie.
  • Sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrosła w Europie o ponad 50% w stosunku do ubiegłego roku, co oznacza, że o wiele więcej rodzin może po raz pierwszy skorzystać z zalet napędu elektrycznego podczas wakacyjnego wyjazdu.
  • Dodatkowa przestrzeń bagażowa, szklany dach, który obniża temperaturę w kabinie oraz system SYNC nowej generacji sprawiają, że Mach-E podnosi rangę legendy Mustanga.

Z Berna w Szwajcarii do historycznego włoskiego miasta portowego Genua, czy z Madrytu na piękne hiszpańskie plaże Marbelli, czyli z europejskich¹ stolic na wybrzeża – wszędzie tam mogą śmiało dotrzeć na jednym ładowaniu² właściciele w pełni elektrycznych Fordów Mustangów Mach-E.

Mustang Mach-E może nawet – bez przystanku na ładowanie – przewieźć rodzinę z czeskiej Pragi na północ Polski, na odległe o ponad 500 km plaże w okolicach Szczecina. Przy zasięgu jazdy na napędzie czysto elektrycznym wynoszącym do 610 km³ (ponad 370 mil), pozostanie jeszcze zapas energii.

Podróżowanie na wybrzeże ze stolic Austrii, Węgier, Polski, Hiszpanii czy Szwajcarii wiąże się także z pokonaniem długiego odcinka. Jednak sieć FordPass Charging Network, zapewniająca najlepsze w branży usługi ładowania, oferuje kompatybilne ładowarki zarówno w nadmorskich kurortach, jak i w każdej ze stolic. Właściciele Mustangów Mach-E mogą więc zadbać i o pełne akumulatory, i o pełną opaleniznę, bez obaw, że zabraknie im prądu na powrót do domu.

– Po tak trudnym roku 2020 wielu z nas będzie się tego lata cieszyć możliwością zwiedzania Europy, a Mustang Mach-E jest do tego idealnym pojazdem – powiedział Roeland de Waard, dyrektor generalny ds. pojazdów osobowych w Ford of Europe. – Imponujący zasięg jazdy nie pozwala zapomnieć tego, co wiąże się z legendą Mustanga, kojarzonego z podróżami i swobodą – a teraz dodatkową korzyścią jest podróżowanie bez emisji spalin – dodał de Waard.

Poza zerową emisją, samochód pozwala cieszyć się właścicielom niższymi kosztami eksploatacji w porównaniu z modelami napędzanymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi, a także z cichej pracy elektrycznego układu napędowego i – co za tym idzie – relaksującej jazdy na długich dystansach.

Bez względu na to, dokąd zdecydują się udać tego lata Europejczycy, mogą skorzystać z funkcji planowania podróży EV Trip Planner w aplikacji FordPass. Aplikacja oblicza trasę i na podstawie aktualnego poziomu akumulatora Mustanga Mach-E planuje ewentualne postoje na ładowanie, jeśli są one konieczne. Funkcja Intelligent Range dokładniej przewiduje zasięg, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak styl jazdy, prognozy pogody oraz dane z innych Mustangów Mach-E, które pokonały już tę samą trasę.

Na tym nie kończą się możliwości Mustanga Mach-E jako letniego towarzysza podróży. Dodatkowa przestrzeń bagażowa pod maską, czyli „frunk”, może posłużyć do przewożenia wilgotnych i zapiaszczonych ręczników lub strojów plażowych, a modele wyposażone w opcjonalny dach panoramiczny pełnej długości, dzięki jego specjalnej szklanej powłoce dłużej utrzymują chłód w kabinie. Ponadto, wewnętrzna warstwa pomiędzy szybami stanowi barierę dla promieni ultrafioletowych.

System informacyjno-rozrywkowy SYNC nowej generacji umożliwia użytkownikom podzielenie 15,5-calowego ekranu dotykowego między nawigację i panel wyboru muzyki, a dzięki aktualizacjom bezprzewodowym, które wprowadzają nowe, przydatne funkcje systemu, właściciele Mustangów Mach-E zawsze są przygotowani na wspaniałą podróż.

Pierwsze Fordy Mustangi Mach-E pojawiły się w Europie w czerwcu i od razu w tym samym miesiącu znalazły się na szczycie rankingów sprzedaży samochodów w Norwegii. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź polską stronę internetową Forda

# # #

¹ Na podstawie danych z krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz krajów z 20 głównych rynków europejskich: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria. Obejmuje również Turcję.

² Przy w pełni naładowanym akumulatorze

³ Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

⁴ FordPass Connect (opcjonalne wyposażenie w wybranych modelach), aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi łączności z siecią są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

⁵ Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany. W miarę możliwości używaj systemów sterowania głosem; bez nich nie korzystaj z urządzeń mobilnych podczas jazdy.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.