Biuro prasowe Ford Polska

System FORDLiive podnosi produktywność flot samochodów dostawczych dzięki wprowadzeniu programu Ford Telematics Essentials

Ford udostępnił dziś swój system zwiększania dyspozycyjności pojazdów skomunikowanych FORDLiive europejskim operatorom flotowym, wprowadzając Ford Telematics Essentials – nowe, bezpłatne narzędzie do zarządzania flotą, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności pojazdów użytkowych skomunikowanych z siecią.

  • Ford rozszerza korzyści związane z użytkowaniem systemu FORDLiive na floty pojazdów użytkowych, wprowadzając oprogramowanie Ford Telematics Essentials.
  • Ford Telematics Essentials to bezpłatne narzędzie, które umożliwia operatorom floty wgląd w czasie rzeczywistym w dane o stanie technicznym pojazdów skomunikowanych marki Ford i wydłużenie czasu ich dyspozycyjności.
  • Oprogramowanie jest częścią zintegrowanego systemu FORDLiive, który zapewni flotom zmniejszenie liczby awarii oraz sprawniejsze serwisowanie i naprawy.
  • Ford Telematics Essentials jest już dostępny dla flot we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, gdzie klienci mogą się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej Ford Commercial Solutions.

System FORDLiive – oferowany przez nowy globalny dział Ford Pro, zajmujący się usługami i dystrybucją pojazdów dla odbiorców biznesowych i rządowych – jest kluczowym elementem kooperacji Forda z klientami, mającej na celu usprawniania ich działalności flotowej.

Podstawą systemu FORDLiive, stworzonego dla operatorów flot, jest program Ford Telematics Essentials, przekazujący inteligentne powiadomienia serwisowe oparte na kontrolowanych w czasie rzeczywistym danych o stanie pojazdu. Alerty te pomagają firmom wydłużyć efektywny czas pracy poprzez zmniejszenie liczby awarii oraz skrócenie czasu serwisowania i napraw.

System FORDLiive wykorzystuje dane z pojazdów floty do łączenia firmy ze wsparciem sieci Transit Centre, oferującym usługę zdalną Smart Diagnostics, dzięki czemu firma może podnieść wydajność każdego z pojazdów.

Ford Telematics Essentials, udostępniony operatorom flot we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, wpływa na podwyższenie wydajności firm. Oprogramowanie pomaga menedżerom w bardziej efektywnym planowaniu i lepszym wykorzystaniu pojazdów, oferując łatwy w obsłudze interfejs internetowy ¹, który wyświetla powiadomienia serwisowe i najważniejsze szczegóły, a także aktualny stan techniczny każdego pojazdu.

– Wprowadzenie Ford Telematics Essentials jest kamieniem milowym w rozwoju naszej usługi FORDLiive i pomoże klientom flotowym poprawić efektywność bez ponoszenia dodatkowych kosztów – powiedział Owen Gregory, dyrektor obsługi posprzedażnej pojazdów użytkowych w Ford of Europe. – Natychmiastowy wgląd w stan techniczny każdego skomunikowanego pojazdu to atut rynkowy, zapowiadający zmianę sposobu, w jaki firmy będą prowadziły i serwisowały swoje floty.

Powiadomienia usprawniające zarządzanie flotą

Ford Telematics Essentials to wyspecjalizowane narzędzie do kontroli stanu technicznego pojazdów floty, które na szczegółowych, łatwych do odczytania pulpitach nawigacyjnych prezentuje operatorom alerty Smart Maintenance FORDLiive, dotyczące bieżącego użytkowania pojazdu. Dane są odbierane w czasie rzeczywistym z pojazdów po włączeniu pokładowego modemu FordPass Connect. ² Modem jest standardem w podstawowej gamie pojazdów użytkowych Forda, m.in. w Transitach, Transitach Custom i Rangerach, od połowy 2019 r. ³

Kierownicy flot mogą przeglądać zestawienia zbiorcze, dotyczące całej floty oraz kluczowe informacje dla każdego pojazdu z osobna. Zestawienie pokazuje liczbę egzemplarzy każdego modelu we flocie, a także status skomunikowania każdego pojazdu. Inne ekrany pokazują przebieg poszczególnych pojazdów, kilometraż do wymiany oleju i godziny pracy silnika, pomagając operatorom flot zaplanować z wyprzedzeniem profilaktyczne przeglądy i wyeliminować koszty przestojów, spowodowanych awariami i naprawami, których można było uniknąć.

Alerty Smart Maintenance prezentują w przejrzysty sposób, jakie działania powinni podjąć menadżerowie floty, aby wybrać harmonogramy serwisowe w dogodnym dla nich czasie. Interfejs Ford Telematics Essentials grupuje flotę według statusu na: „Up to Date” (Aktualne), „Action Soon” (Do zrobienia wkrótce), „Action Now” (Do zrobienia teraz), „Overdue” (Zaległe)” i „Off the Road” (Poza trasą), co zapewnia maksymalną przejrzystość informacji o bieżącej dostępności pojazdów.

Ford Telematics Essentials płynnie współpracuje ze skomunikowanymi pojazdami użytkowymi Forda, przekazując kompleksowe informacje, które może zaoferować jedynie system opracowany przez producenta. Oprogramowanie może rozpoznać i udostępnić w zabezpieczonym kanale przekazu ponad 4 000 alertów, dotyczących stanu pojazdu i ich opisów, co pomaga menedżerom flot i dealerom Forda w podjęciu najszybszych i najskuteczniejszych działań. naprawczych. ⁴

Korzyści jakich dostarcza FORDLiive

Po uzyskaniu zgody od klienta flotowego, dealerzy sieci Transit Service będą mogli zapoznać się z informacjami o stanie skomunikowanych pojazdów z ostatnich 60 dni, co pomoże im zdiagnozować problemy zanim pojazd trafi do warsztatu i zorganizować odpowiednie przygotowania techniczne oraz części zamienne, aby skrócić do minimum czas realizacji usługi serwisowej. ⁴ W bardziej złożonych przypadkach, wyspecjalizowani eksperci w Centrach FORDLiive, którzy uzyskują dostęp do danych w czasie rzeczywistym, przyspieszą wymagane działania, aby pojazdy klientów mogły jak najszybciej wrócić na drogi.

Zaufanie Forda do zdalnej diagnostyki zaowocowało usunięciem w tym roku obowiązkowego 30-minutowego przeglądu rocznego w nowych modelach Transita, Transita Custom i Rangera ⁵, co przyczyniło się do obniżenia kosztów i skrócenia przestojów flot.

Klienci we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii lub Wielkiej Brytanii, posiadający skomunikowane pojazdy Forda, mogą uzyskać dostęp do Ford Telematics Essentials za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej Ford Commercial Solutions.

Operatorzy flot mogą również zdecydować się na skorzystanie z pełnego zakresu możliwości, oferowanych przez kompletne rozwiązanie telematyczne Forda, m.in. z dokładnego wglądu w dane eksploatacyjne pojazdu, analizę zachowań kierowcy, włączenie aplikacji wspomagającej kierowcę oraz z raportów dotyczących spalania, co zwiększy efektywność każdego pojazdu; dodatkowe usługi wiążą się z comiesięcznym kosztem abonamentu. Kompletne rozwiązanie oferuje również funkcjonalność Multi-Make, zapewniającą wsparcie dla pojazdów innych producentów i eliminującą potrzebę kosztownego dublowania systemów.

Większe floty, poszukujące kompleksowego rozwiązania do zarządzania pojazdami, będą mogły również skorzystać z pełnego pakietu Ford Fleet Management, obejmującego rozwiązania w zakresie dyspozycyjności, opracowane z uwzględnieniem ich unikalnych wymagań i dostarczane przez wyspecjalizowane zespoły współpracujące z Centrami FORDLiive.

Ogólnie rzecz biorąc, system poprawy dyspozycyjności pojazdów skomunikowanych FORDLiive może zmniejszyć czas przestojów w firmach klientów flotowych nawet o 60 procent. Ford planuje rozwijanie FORDLiive i udoskonalanie tworzących system produktów oraz usług, starając się zapewnić klientom bezawaryjne funkcjonowanie ich pojazdów użytkowych w 100% czasu pracy.

# # #

¹ Dostępność może być uzależniona od rynku sprzedaży oraz udziału dealerów.

² Systemy mogą wymagać aktywacji Użytkownik może zdecydować się na rezygnację z niektórych funkcji udostępniania danych. FordPass Connect wymaga aktywacji i uwierzytelnienia, aby umożliwić korzystanie z usług FORDLiive.

³ FordPass Connect i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi dla pojazdów skomunikowanych zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / funkcje pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie funkcji korzystających z sieci.

⁴ Dostęp do danych pojazdów skomunikowanych mają po skontaktowaniu się z klientem wyłącznie dealerzy, którym jest to niezbędne w celu udzielania porad serwisowych oraz umożliwia im to wstępną diagnozę problemów przed dostarczeniem pojazdu do warsztatu. Dostępność może być uzależniona od rynku sprzedaży oraz udziału dealerów.

⁵ Usunięcie obowiązkowego przeglądu rocznego dotyczy modeli Transit, Transit Custom i Tourneo Custom wyprodukowanych od 28.06.21, modeli Transit Custom Plug-in Hybrid wyprodukowanych od 28.01.21 oraz modeli Ranger wyprodukowanych po 30.08.21.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.