Biuro prasowe Ford Polska

Nowe Rangery ze specjalną zabudową skrzyni ładunkowej dla wymagającego klienta flotowego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo powiększyło swoją flotę o 13 nowych Fordów Rangerów w wersji XLT ze specjalną zabudową skrzyni ładunkowej. To już kolejna tego typu umowa. Samochody dostarczyła firma Bemo Motors, a zabudowała Auto Galeria z Gorzowa Wielkopolskiego.

  • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zwiększyło flotę o trzynaście nowych Fordów Rangerów w wersji XLT.
  • Wszystkie wyposażone są w specjalne zabudowy ułatwiające pracę, także w najcięższych warunkach.
  • Ranger od 2015 roku jest najlepiej sprzedającym się pick-upem w Europie, zdobywając zaufanie kolejnych klientów.

Przystosowane do najcięższych warunków

Wszystkie Rangery będące częścią zamówienia napędzane są silnikiem wysokoprężnym 2.0 EcoBlue o mocy 170 KM (125 kW). Jednostka ta generuje maksymalny moment obrotowy 420 Nm, który zapewnia bezproblemowy przewóz nawet ciężkich ładunków.

Silnik wykorzystuje dwie turbosprężarki, pracujące szeregowo przy niższych prędkościach obrotowych, dla zwiększenia momentu obrotowego oraz szybkości reakcji na działania kierowcy. Natomiast przy wyższych prędkościach obrotowych silnika, odcinana jest mniejsza turbosprężarka, a większa odpowiada za szybszy przyrost mocy maksymalnej. Układ współpracuje z sześciobiegową manualną przekładnią.

Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła z przełącznikiem na konsoli środkowej, który umożliwia kierowcy wybór napędu podczas jazdy – na tylne albo na wszystkie koła. Rzecz jasna funkcja ta szczególnie przydaje się podczas jazdy w zmieniających się warunkach. Możliwości terenowe pojazdu poprawia reduktor.

Rangery dla PGNiG otrzymały też stalowe felgi o rozmiarze 16 cali oraz terenowe opony Radar Renegade A/T5 z bieżnikiem gwarantującym wysoką przyczepność nawet na najgorszej jakości drogach. Wszystkie zamówione samochody posiadają wytrzymałe tylne zawieszenie na resorach piórowych.

Pojazdy wykonano w dwóch rodzajach zabudów. Dziewięć z nich jest wyposażonych w specjalną zabudowę skrzyni ładunkowej typu hardtop z trzema otwieranymi pokrywami.

Cztery natomiast wyposażono w podnoszoną pokrywę paki, wykonaną z wysokiej jakości ABS. Rozwiązanie to ma wiele zalet – pozwala zoptymalizować miejsce na skrzyni, a także chronić sprzęt przed deszczem przy jednoczesnej bardzo niskiej wadze, wysokiej wytrzymałości i aerodynamicznej konstrukcji. Posiada ona niezależną lampkę oraz sterownik, dzięki któremu można ustawiać ją w kilku pozycjach.

Konstrukcje zostały dostarczone przez dwie renomowane marki – w przypadku skrzyni z trzema otwieranymi pokrywami jest to Road Ranger, natomiast w przypadku podnoszonej pokrywy paki to Aeroklas.

Wszystkie samochody są wyposażone także w hak holowniczy znanej firmy Brink oraz złącze elektryczne przyczepy. Ranger w tym wariancie ma zdolność holowania przyczepy o masie do 3500 kg, czyli przewożenia dodatkowego sprzętu w razie konieczności.

To nie pierwszy taki projekt

Zabudowami Rangerów zajęła się Auto Galeria z Gorzowa Wielkopolskiego. To jedna z firm zabudowujących współpracujących z Fordem. Klienci współpracując z tymi podmiotami otrzymują produkty tworzone przez profesjonalistów z dostępem do specjalistycznej wiedzy Forda. Mają oni bowiem dostęp do szczegółowych instrukcji Forda dotyczących osprzętu oraz sposobu montażu.

Dzięki bliskiej współpracy firmy mogą wykorzystać pełen potencjał samochodów jako bazy do modyfikacji. Wszystkie zmiany są objęte gwarancją odpowiadającą warunkom gwarancji firmowej, oferowanej w pojazdach Forda.

– Ranger to kultowy już pojazd. Jest idealnym kompanem dla osób pracujących w najtrudniejszych warunkach potrzebujących bezawaryjnego, świetnie wyposażonego i doskonale wyglądającego samochodu. Nasza oferta zabudów sprawia, że mogą oni przewozić swój specjalistyczny sprzęt w profesjonalny i bezpieczny sposób – powiedział Andrzej Medycki, dyrektor zakładu Auto Galeria.

Ranger jest od dawna ceniony w Europie

Ford Ranger jest od 2015 roku najlepiej sprzedającym się w Europie pick-upem, w dodatku nagrodzonym tytułem International Pick-up Award 2020. Wszystko dzięki niezawodności, świetnemu wyposażeniu, komfortowi jazdy oraz właściwościom terenowym.  

W Polsce samochód również doskonale się sprzedaje. Jest zdecydowanym liderem w swoim segmencie, z udziałem przekraczającym 40%. Ranger w naszym kraju dostępny jest w czterech różnych wersjach i z trzema kabinami do wyboru.

Jego gama silnikowa oferuje mocne jednostki stworzone do pracy w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo, samochód jest wyposażony także w wiele nowoczesnych technologii, które ułatwiają podróże i pracę.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.