Biuro prasowe Ford Polska

Zaprojektowany przez fanów, dla fanów; prawie 275 000 głosów oddanych w mediach społecznościowych pomogło stworzyć wyjątkowego Forda Pumę ST Gold Edition.

Mamy już wyniki. Po wprowadzeniu odważnej formuły projektowania, skoncentrowanego na człowieku, Ford ujawnił dziś zwycięską specyfikację nowego modelu Puma ST w wersji Gold Edition, który będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy jeszcze w tym roku.

• Ford ujawnia nazwę i zwycięską specyfikację nowej Pumy ST Gold Edition z najważniejszymi elementami stylistycznymi wybranymi przez fanów w serii ankiet internetowych.

• Ponad ćwierć miliona głosów oddanych na profilach Forda na Twitterze i Instagramie – głosujący opowiedzieli się za czarnym lakierem, zewnętrznymi naklejkami i czerwonymi zaciskami hamulcowymi.

• Puma ST Gold Edition będzie wyprodukowana w limitowanej liczbie egzemplarzy, a dostawy rozpoczną się pod koniec tego roku.

W ciągu 10 dni fani Forda oddali prawie 275 000 głosów w serii ankiet na profilach producenta samochodów na Twitterze i Instagramie, wybierając kombinacje kolorystyczne elementów, w tym lakieru, naklejek i zacisków hamulcowych, a także decydując o nazwie modelu.

W rezultacie, pierwszy w historii model Ford Performance, w którym tak liczna grupa decydowała o projekcie, będzie wyróżniał się następującymi elementami:

Puma ST Gold Edition będzie napędzana 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 200 KM, zapewniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. 1 Zaawansowane, sportowe rozwiązania techniczne obejmują: możliwość wyboru trybu jazdy, w tym Sport, Track i Eco, 2 wyjątkowy w tym segmencie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD) i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania oraz zaprojektowane dla tego modelu parametry zawieszenia i układu kierowniczego, zapewniające wyjątkowe reakcje na zakrętach. Dostawy rozpoczną się pod koniec bieżącego roku.

Ford i jego e-sportowy zespół Team Fordzilla zaprezentowali w zeszłym roku koncepcyjny model Team Fordzilla P1, stworzony w podobny sposób, we współpracy projektantów Forda ze społecznością graczy.

 

# # #

1 Ford Puma ST, 200 KM, silnik benzynowy 1,5-litra EcoBoost, – emisja CO2 od 155 g/km, zużycie paliwa od 6,8 l/100 km WLTP.                                                                                                             

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.