Biuro prasowe Ford Polska

Team Fordzilla wyrusza «Gaming Transitem» na europejskie tournée. Wsparcie dla organizacji charytatywnych i zabawa dla młodych graczy

Team Fordzilla wyrusza tego lata specjalnie zmodyfikowanym samochodem dostawczym «Gaming Transit» w europejskie tournée, by sprawić radość niepełnosprawnym dzieciom i wesprzeć lokalne organizacje charytatywne.

  • Team Fordzilla – e-sportowy zespół Forda – rusza w trasę po Europie specjalnie wyposażonym «Gaming Transitem», by zapewnić rozrywkę dzieciom w hospicjach i szkołach.
  • We wnętrzu Transita znajdują się gry, konsole i konfigurowane kontrolery do gier dla maksymalnie trzech graczy. Integrację osób z ograniczeniami ruchowymi ułatwiają winda, rampa dla wózków inwalidzkich i inne udogodnienia.
  • Trasa będzie obejmowała także występy na europejskich imprezach, których lista zostanie jeszcze potwierdzona.

Członkowie Team Fordzilla – firmowego e-sportowego zespołu Forda – wyruszą wyjątkowym Fordem Transitem, wyposażonym w funkcje ułatwiające dostęp do wnętrza oraz najnowsze, zaawansowane systemy gier, aby odwiedzać organizacje charytatywne, placówki opiekuńcze i szkoły specjalne. We wnętrzu furgonetki znalazły się urządzenia dla dzieci o ograniczonych możliwościach ruchowych. To dla nich pamiętano o dostrajanych kontrolerach, które umożliwiają podłączenie zewnętrznych przycisków, przełączników lub joysticków dla uzyskania wygodnych, niestandardowych ustawień.

«Gaming Transit» zatrzyma się we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, dostarczając młodym ludziom nowych, ekscytujących wrażeń i doświadczeń podczas gier przyjaznych rodzinie.

„Team Fordzilla wierzy, że gry są dla wszystkich i że śmiech jest ważniejszy niż wysokie wyniki” – powiedział Emmanuel Lubrani, starszy menedżer d.s. komunikacji marki i rozwoju treści w Ford of Europe. „Wyprawa naszym «Gaming Transitem» – któremu w trakcie prac adaptacyjnych nadaliśmy imię «Vanzilla» – będzie okazją na dowiezienia tej frajdy bezpośrednio do dzieci w całej Europie, wraz z kilkoma niespodziankami, które pomogą działać wspaniałym organizacjom, zajmującym się dziećmi na co dzień.”

Wyprawa rozpoczyna się 14-15 czerwca, w szkole Rosa Llácer w Walencji, w Hiszpanii, gdzie około 100 młodych ludzi w wieku od 6 do 21 lat będzie mogło przyłączyć się do zabawy, zanim «Gaming Transit» ruszy do innych hiszpańskich miast.

Pojazd został zaprojektowany tak, aby dostarczyć niepełnosprawnym dzieciom emocjonujących i angażujących wrażeń w ramach inicjatywy na rzecz dostępności, integracji i współzawodnictwa z graczami, podjętej przez Team Fordzilla. Transit przyciąga wzrok detalami stylistycznymi opracowanymi przez firmę MS-RT, która produkuje inspirowane wyścigami wersje vanów Transit Custom i Connect, a także efektownego pick-upa Ranger MS-RT.

«Gaming Transit» jest zaprojektowany tak, aby był bezpieczny i łatwo dostępny dla graczy. Firma Allied Mobility, partner Forda zajmujący się konwersjami pojazdów, dodała podnośnik dla wózków inwalidzkich i składaną rampę, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie, natomiast we wnętrzu na graczy czekają adaptacyjne kontrolery gier, które można skonfigurować tak, aby spełniały indywidualne wymagania graczy.

Trzy oddzielone przegrodami sale do gier wyposażono w łatwe do czyszczenia powierzchnie. «Gaming Transit» oferuje również przestrzeń przeznaczoną do organizacji imprez oraz dwa stanowiska do gier wyścigowych z kierownicami, pedałami, fotelami wyścigowymi i 70-calowymi ekranami, co z pewnością dostarczy graczom jeszcze bardziej realistycznych wrażeń na każdym etapie trasy.

„Nie mogę się doczekać udziału w wyprawie «Gaming Transita» i zobaczenia, jak wiele radości możemy sprawić dzieciom w całej Europie” – powiedział Angelo Bülow, kapitan Team Fordzilla Germany. „Team Fordzilla stawia na samorodne talenty, więc kto wie – może ta wyprawa pozwoli nam znaleźć naszą kolejną gwiazdę”.

Team Fordzilla

Ford stworzył w 2019 roku Team Fordzilla – swój pierwszy w historii zespół e-sportowy – wybierając drużyny narodowe z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Każda drużyna bierze udział w zawodach krajowych pod okiem kapitanów, z najlepszymi kierowcami, reprezentującymi Team Fordzilla na europejskich zawodach.

Inicjatywa «Gaming Transit» jest kontynuacją ostatniej kampanii Team Fordzilla «Women to the Track», która ma na celu podniesienie poziomu reprezentacji kobiet w wyścigach na symulatorach. Aby uzyskać więcej informacji, śledź profile na Twitterze (@TeamFordzilla), Instagramie (@teamfordzilla) i w Twitch (@TeamFordzilla).

«Gaming Transit»

Ford stworzył Vanzillę we współpracy z uznanymi partnerami, którzy współtworzyli poprzednie pojazdy. Stylistyka zewnętrzna i modernizacja kabiny zostały wykonane przez MS-RT, natomiast eksperci od rozwiązań dla niepełnosprawnych z firmy Allied Mobility, będącej kwalifikowany modyfikatorem pojazdów Forda, zamontowali rampę dla wózków inwalidzkich, ułatwiając dostęp bez ograniczania przestrzeni wewnątrz pojazdu. Firma Envy Create była odpowiedzialna za opracowanie wyposażenia stacji gier, spełniającego najwyższe wymagania oprogramowania. Pełna specyfikacja pojazdu znajduje się poniżej:

Pojazd bazowy
Pojazd bazowy Ford Transit 350E, z 2,0-litrowym silnikiem EcoBlue 185 KM, RWD L4H3
Maksymalna moc KM (kW) 185 (136)
Maks. moment obrotowy Nm 415
Nadwozie
Stylistyka Pełne oklejenie nadwozia w barwach Team Fordzilla,
gruba osłona chłodnicy Forda w stylu Raptora
Koła 16-calowe, 10-ramienne, czarne felgi aluminiowe
Wnętrze
Modernizacja kabiny MS-RT Wnętrze wykończone skórą Nappa i zamszem, profilowana kierownica
Liczba graczy 3, na oddzielnych stanowiskach wewnątrz pojazdu
Konstrukcja Wbudowane szafki techniczne i kanały wentylacyjne.
Odporne na ślady dłoni i zarazki wykończenie z laminatu klasy medycznej.
Termiczne usuwanie drobnych zarysowań.
Stylistyka wnętrza Podświetlana grafika Team Fordzilla, oklejona podłoga, ściany i sufit.
Skórzane fotele i składane osłony przeciwwirusowe z logo Team Fordzilla.
Konsole Xbox Series S, rozdzielczość do 1440p i 120 klatek/sek.
Kontrolery Kontrolery Xbox Wireless i Xbox Adaptive umożliwiają podłączenie urządzeń
wspomagających, oferując dostępność dla osób z ograniczeniami
Urządzenia peryferyjne Monitory BenQ, zestawy słuchawkowe B&O dla każdego gracza
Platformy do gier wyścigowych 2x kokpity Next Level Racing
z 70-calowymi ekranami antyrefleksyjnymi na tylnych drzwiach
Dostęp
Wejście do pojazdu Tylna, podpodłogowa winda dla wózków inwalidzkich Allied Mobility,
zaprojektowana tak, aby uniknąć ingerencji
w strefę gier oraz strefę dostępu do tylnych drzwi.
Wnętrze Składane skórzane fotele, umożliwiające pełny dostęp dla wózka inwalidzkiego,
adaptacyjne kontrolery Xbox
Masy i wymiary
Masa własna (kg) 3289
Rozstaw osi (mm) 4522
Długość pojazdu (mm) 6704
Wysokość pojazdu (mm) 2769 (bez obciążenia)
Szerokość pojazdu (mm)

z lusterkami/bez

2059/2126

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.