Biuro prasowe Ford Polska

Pierwszy odcinek nowej serii 'Lifesavers’ opowiada o ratowniczce medycznej, realizującej swoje marzenia

Po ukończeniu studiów, Sarai Granell Vicente wybrała karierę w handlu, jednak nowa praca nie przynosiła jej satysfakcji, bez względu na to, jak bardzo się starała. Nadszedł moment, kiedy postanowiła zrealizować swoje marzenie o pracy ratownika medycznego.

Pierwszy odcinek nowej serii dokumentalnej Forda „Ratownicy” przedstawia Sarai zaledwie cztery miesiące po rozpoczęciu pracy w nowym zawodzie. Kamery rejestrują ją w akcji podczas dwunastogodzinnej nocnej zmiany i przybliżają jej motywacje wyboru zawodu ratownika. Sarai czeka jedna z wielu nocy, wypełnionych zarówno adrenaliną, jak i chwilami refleksji – od pośpiechu, by zająć się 96-letnim mężczyzną, który już od godziny ma problemy z oddychaniem, po wezwanie do ofiary bójki w jednym z miejskich barów.

Sarai, pracująca w hiszpańskiej firmie Valencia Ambulancias Edetanas, może zmagać się z wątpliwościami i obawami, ale ma poczucie, że jest to praca, którą chciałaby wykonywać każdego dnia.

Valencia Ambulancias Edetanas

Pogotowie zostało założone w 1991 roku. Dysponuje około 200 ambulansami i zatrudnia 100 kierowców.

Niektórzy członkowie zespołu medycznego są związani z firmą od początku jej istnienia.

Firma zapewnia zarówno transport bez asysty jak i z asystą medyczną, na wezwania sektora publicznego oraz prywatnego w Walencji.

Seria „Lifesavers”

W każdym z odcinków serii kamery Forda uchwyciły trudne codzienne wyzwania, przed którymi stają ratownicy, służąc swoim lokalnym społecznościom. Na cykl składają się¹:

Odcinek 1: Pogotowie ratunkowe w Walencji, Hiszpania
31 maja 2021 r.

Odcinek 2: Ratownictwo wodne, Czechy
21 czerwca 2021 r.

Odcinek 3: Ratownicy górscy z Derby, Wielka Brytania
12 lipca 2021 r.

Odcinek 4: Straż pożarna z Marsylii, Francja
2 sierpnia 2021 r.

Odcinek 5: Straż pożarna, Słowenia
23 sierpnia 2021 r.

Odcinek 6: Bawarski Czerwony Krzyż, Niemcy
Data (do ustalenia)

Cytaty

Największe obawy budzi we mnie to, że nie będę wiedziała, co robić podczas wezwania i zawiodę… musisz być przygotowana na wszystko.

Sarai Granell Vicente,
ratowniczka medyczna, Walencja

To, co udało nam się uchwycić, to tylko mały przebłysk zaangażowania, autentycznej pasji i odwagi, jaką Sarai okazuje każdemu z pacjentów, którzy co noc trafiają do jej ambulansu. Po dwóch nocach ekipa filmowa opadła z sił, tymczasem Sarai nie przestawała działać, nawet po wyłączeniu kamer.

Jerome Isaac, producent,
Makerhouse/ Ford of Europe

Materiały

Noty

¹ czasy emisji mogą ulec zmianie

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.