Biuro prasowe Ford Polska

Ogromny sukces Forda. Polska pula całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E wyprzedana

Całkowicie elektryczny Ford Mustang Mach-E spotkał się w Polsce z ogromnym zainteresowaniem. Cała pula przeznaczona na nasz rynek została wyprzedana zanim pierwsze egzemplarze trafiły do Polski.

  • Dealerzy Forda znaleźli nabywców na wszystkie przeznaczone dla Polski egzemplarze Mustanga Mach-E.
  • Łącznie to 220 egzemplarzy, które wkrótce będzie można spotkać na drogach. Największą popularnością cieszyła się wersja z napędem na wszystkie koła i baterią o zwiększonej pojemności.
  • Poza niezwykle obiecującym początkiem sprzedaży, Mustang Mach-E spotkał się także z bardzo dobrym przyjęciem przez polskich dziennikarzy.

To najważniejsza premiera Forda od lat

Dla Forda na całym świecie Mustang Mach-E jest najważniejszą premierą na przestrzeni ostatnich lat. Nie inaczej jest w Polsce.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży i zanim pierwsze egzemplarze trafiły do Polski, nabywców znalazły wszystkie samochody. To łącznie 220 egzemplarzy. 75% to zamówienia na wersję z napędem na wszystkie koła i baterią o zwiększonej pojemności 98 kWh. Klienci zdecydowanie postawili na żywiołowy kolor Lucid Red. Najwięcej zamówień zebrano w Warszawie i okolicach (łącznie 50 szt.), Górnym Śląsku (26 szt.) i Trójmieście (25 szt).

Sprzedażą Mustanga Mach-E zajmują się jedynie wyselekcjonowani dealerzy, którzy muszą spełniać podwyższone standardy w obszarach sprzedaży i serwisu. To między innymi: specjalna strefa ekspozycyjna w salonie, zewnętrzna ładowarka dla aut EV, a w przypadku serwisu dedykowane wyposażenie i narzędzia do naprawy samochodów zelektryfikowanych oraz wykwalifikowana kadra w zakresie obsługi aut elektrycznych.

– Nie mam wątpliwości, że znalezienie nabywców na całą dostępną pulę samochodów przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży to dla nas duży sukces. Mustang Mach-E reprezentuje nową wizję Forda, w której centralne miejsce zajmują samochody elektryczne – świetnie wyglądające, bogato wyposażone, z najnowszymi technologiami – powiedział prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, Piotr Pawlak. Co ciekawe blisko 70% zamawiających Mustanga Mach-E stanowili nowi dla Forda klienci – dodał Piotr Pawlak.

Zachwycający wygląd i frajda z jazdy

Mustang Mach-E spotkał się z doskonałym przyjęciem także wśród dziennikarzy. Odbyły się bowiem już pierwsze testowe jazdy, a redaktorzy największych polskich mediów motoryzacyjnych nie mieli wątpliwości – to niezwykle przestonny samochód, który swoją atrakcyjną sylwetką przyciąga spojrzenia przechodniów i innych kierowców. Jak każdy model Forda gwarantuje świetne własności jezdne oraz niezwykłą frajdę z prowadzenia, a także bogate wyposażenie. W ich ocenie Mustang Mach-E jest jednym z najlepiej prowadzących się aut elektrycznych dostępnych na rynku, oferującym zaskakująco daleki zasięg.

– Z relacji mediów wiemy, że samochód budzi bardzo duże zainteresowanie i jest mocnym wejściem Forda w świat elektryków – powiedział Piotr Pawlak. Jeden z dziennikarzy stwierdził wręcz, że „petrolheadzi” mają w końcu elektryka, którego mogą bez wahania kupić. Patrząc na wyprzedaną całą alokację tego modelu na polskim rynku, myślę, że ma rację – dodał Piotr Pawlak.

Najnowsze technologie w pierwszym elektrycznym SUV-ie Forda

Nowy, w pełni elektryczny SUV Mustang Mach-E to zupełnie wyjątkowa premiera na rynku. Model, który świetnie sprawdzi się jako samochód rodzinny, oferuje ogromny zasięg elektryczny do 610 km, możliwość napędu na cztery koła, korzystne ceny i najnowsze technologie.

Całkowicie nowa platforma Mustanga Mach-E została opracowana przez zespół specjalistów w celu pełnego wykorzystania szans na maksymalizację osiągów samochodu, jakie wynikają z rozkładu masy i charakterystyki momentu obrotowego w pełni elektrycznego układu napędowego.

Dzięki nowej technologii Ford Power-Up, Mustang Mach-E jest pierwszym modelem Forda, który otrzymał bezprzewodową aktualizację oprogramowania. Umożliwia ona aktualizację prawie wszystkich modułów danych pojazdu. Oznacza to, że Ford może przez wiele lat stale dostarczać swoim samochodom nowe funkcje i ulepszenia jakościowe.

Na początku tego roku Ford ogłosił, że zainwestuje 22 miliardy dolarów na całym świecie w elektryfikację. To prawie dwa razy więcej niż poprzedni plan inwestycyjny firmy dotyczący pojazdów elektrycznych. Ford spodziewa się, że do 2030 r. wszystkie samochody osobowe, które będzie sprzedawać w Europie, będą w pełni elektryczne.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.