Biuro prasowe Ford Polska

Przygotuj auto na wiosenno-letnie podróże. Ruszyła Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

Sezon wiosenno-letni to nie tylko lepsze warunki na drogach, bardziej sprzyjająca aura oraz dłuższy dzień. To również okres częstszych podróży za miasto z rodziną. W tym okresie warto zadbać o sprawność klimatyzacji, aby nawet w najcieplejsze dni dawała wytchnienie i była w pełni bezpieczna.

  • Uprzedzając letnie upały Ford Polska rozpoczyna Akcję Klimatyzacja Dezynfekcja PRO.
  • Klimatyzacja stała się nieodzownym elementem wyposażenia każdego nowego pojazdu. Warto zadbać o jej nienaganny stan techniczny i higieniczny.
  • W ramach Akcji Klimatyzacja Dezynfekcja PRO specjaliści przeprowadzą m.in. kontrolę szczelności klimatyzacji.

Klimatyzacja odpowiada nie tylko za komfort, ale i bezpieczeństwo

Komfortowa temperatura we wnętrzu samochodu, szczególnie w upalne dni, potrafi być po prostu bezcenna. Sprawna klimatyzacja zapewnia nie tylko komfort i wytchnienie w najcieplejsze dni, ale zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo. Zaniedbana i źle serwisowana może zagrozić zdrowiu podróżujących. Ponadto sprawna klimatyzacja osusza powietrze, co pomaga szybko i sprawnie przywrócić widoczność zaparowanym szybom np. podczas deszczu lub w zdecydowanie chłodniejsze dni.

Ale to nie jedyne powody dla których warto pamiętać o regularnych przeglądach klimatyzacji i jej dezynfekcji w profesjonalnym serwisie. Wielu kierowców zapomina o swojej klimatyzacji i dopiero, gdy zaczyna szwankować, udaje się do serwisu. Bywa, że jest wtedy za późno na zwykłe czyszczenie i naprawa może być kosztowna. Należy pamiętać, że zagrzybiona i zainfekowana bakteriami może być bowiem przyczyną groźnych chorób.

Zadbaj o klimatyzację swojego auta

W ramach Akcji Klimatyzacja Dezynfekcja Pro specjaliści Forda przeprowadzą szczegółową kontrolę szczelności klimatyzacji, sprawdzą działanie wszystkich podzespołów funkcjonalnych oraz wykonają próbę sprawności technicznej i wydajności chłodzenia. Mało tego, zostanie również przeprowadzona dezynfekcja parownika i ozonowanie całego układu klimatyzacji.

W przypadku parownika procedura czyszczenia jest niezwykle ważna. Urządzenie to odpowiada między innymi za pochłanianie ciepła z wnętrza samochodu, odparowywanie czynnika chłodniczego, utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgoci oraz oczyszczanie powietrza. Regularna dezynfekcja całej klimatyzacji daje pewność, że w układzie nie pojawią się grzyby i bakterie niebezpieczne dla zdrowia podróżujących – nie tylko alergików. Naturalnie dodatkową korzyścią jest także świeży zapach wydobywający się z kratek nawiewu.

Całkowity koszt serwisu klimatyzacji w ramach Akcji Klimatyzacja Dezynfekcja PRO dla klientów marki Ford to 199 złotych.

Świeży i czysty filtr kabinowy nie tylko dla alergików

Coroczny serwis klimatyzacji należy uzupełnić o sprawdzenie i wymianę filtra przeciwpyłowego. Wielu kierowców zapomina o tym elemencie i podobnie jak w przypadku klimatyzacji, przypomina sobie o jego istnieniu dopiero wtedy, gdy szyby w samochodzie zaczynają parować, pojawiają się podrażnienia oczu, czy nieprzyjemny zapach. Należy pamiętać, że wyższe stężenie zanieczyszczeń wewnątrz pojazdu stwarza zagrożenie dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Tyczy się to nie tylko alergików! Stary, zużyty i brudny filtr kabinowy może być przyczyną występowania zmęczenia, zawrotów i bólów głowy, nudności oraz reakcji alergicznych. Co więcej, alergicy narażeni są na większe aż o 30 procent niebezpieczeństwo wypadku samochodowego. W jaki sposób? Wystarczy kichnięcie, które przy prędkości 80 km/h oznacza jazdę przez 25 metrów z zamkniętymi oczami.

Podczas Akcji Klimatyzacja Dezynfekcja PRO istnieje możliwość wymiany filtra przeciwpyłowego na nowy. W ofercie Ford występują dwa rodzaje filtrów pochłaniających zapachy: standardowy Ford Odour Filter oraz innowacyjny filtr pochłaniający zapachy Ford Odoru Filter Plus. Wyższa wersja zapewnia znacznie lepszą ochronę przed cząsteczkami kurzu podrażniającymi płuca, zapachem spalin, pyłkami oraz agresywnymi gazami, w porównaniu do konwencjonalnych filtrów.

W ofercie dostępny jest również filtr powietrza Ford micronAir® proTect, który nie tylko chroni przed nieprzyjemnymi zapachami, szkodliwymi substancjami, ale zapewnia również 99,9% skuteczności w inaktywacji wirusów (w tym koronawirusów). Linia Ford micronAir® proTect posiada antywirusową ochroną powierzchni za pomocą funkcjonalnej warstwy filtracyjnej na bazie ekstraktu owocowego (składnik aktywny nr CAS 77-92-9 i/lub 5949-29-1). Zapewnia ochronę powierzchni przed wieloma bakteriami, drożdżami i grzybami, a także posiada sprawdzone właściwości przeciwwirusowe (w tym wirus grypy H1N1 i koronawirus HCoV 229E) zgodnie z ISO 18184 (zapewnia 99,9% skuteczności w dezaktywacji tych wirusów).

Całkowity koszt filtra Ford micronAir® proTect wraz z wymianą to 175 złotych.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.