Biuro prasowe Ford Polska

Ford i B&O Beosonic™ oferują doskonały dźwięk za jednym dotknięciem

Pojawienie się serwisów streamingowych, audiobooków, radia cyfrowego i podcastów oznacza, że kierowcy mają dostęp do bogatszych niż kiedykolwiek zasobów muzyki i audycji słownych.

Dostosowanie ustawień i optymalizacja dźwięku pod kątem różnych gatunków muzyki i rodzajów brzmienia była możliwa od dawna, jednak nie zawsze było to proste, zwłaszcza w podróży.

Nowa funkcja Beosonic™ w zestawie audio B&O Sound System, instalowanego w samochodach Forda, umożliwia kierowcom i pasażerom precyzyjne dostosowanie dźwięku do ich oczekiwań, za pomocą jednego dotknięcia.

Użytkownicy mogą po prostu wybrać jedną z wyraźnie różniących się przestrzeni dźwiękowych “Bright”, “Energetic”, “Relaxed” i “Warm” lub wybrać ustawienie, łączące cechy kilku przestrzeni. Dostępnych jest również pięć wstępnie ustawionych trybów: “Custom”, “Lounge”, “Neutral”, “Party” i “Podcast”.

– Bez względu na to, czy wolisz słuchać muzyki klasycznej, najnowszych hitów czy ulubionego podcastu, chcemy zapewnić, że w najprostszy sposób wprowadzisz ustawienia, które Cię zadowolą. Kierowcy od dawna mają możliwość regulacji dźwięku w samochodzie, ale Beosonic sprawia, że regulacja ta staje się bardziej intuicyjna, dzięki czemu podróże będą bardziej komfortowe i przyjemne – powiedział Jan Schroll, menedżer ds. łączności w Ford of Europe.

Sposób działania

Funkcja B&O Beosonic™ została skonfigurowana w taki sposób, aby kierowcy mogli z łatwością znaleźć preferowane brzmienie dźwięku, niezależnie od tego, czy kierują się szczególnym nastrojem, czy po prostu chcą wypróbować nieco inne brzmienie znanego utworu:

  • Ustawienie “Bright” daje efekt szczególnej przestronności i wyrazistości, przy jednoczesnym złagodzeniu niektórych niskich częstotliwości,
  • Przestrzeń “Energetic” skupia się na rytmie i basie, jednocześnie zwiększając kontrast w partiach wokalnych,
  • Przestrzeń “Relaxed” ma mniej wysokich i niskich tonów, co czyni ją idealną do słuchania w tle,
  • Przestrzeń “Warm” sprawia, że dźwięk jest bardziej intymny i bliższy.

Ustawienia wstępne umożliwiają szybszy dostęp do określonych trybów słuchania. Opcja “Custom” powoduje powrót do poprzedniego ustawienia zdefiniowanego przez użytkownika, natomiast opcja “Neutral” przywraca ustawienia dźwięku domyślnego B&O. Dwukrotne dotknięcie białego znacznika aktywuje tryb dźwięku przestrzennego. Ostatnie ustawienia są zapisywane po wyłączeniu silnika i nie kasuje ich nawet odłączenie akumulatora.

Najlepsza próba dźwięku

Aby dostroić, przetestować i udoskonalić korektor Beosonic™, inżynierowie akustycy firmy HARMAN wykorzystali eklektyczną playlistę, składającą się z 25 utworów, która pomogła im ocenić i zdefiniować atrybuty czterech nastrojów dźwiękowych.

Proces strojenia obejmował wysłuchanie tych 25 utworów w sytuacjach statycznych i dynamicznych (podczas jazdy), z wykorzystaniem doskonalonego słuchu inżynierów akustyków oraz najnowocześniejszych instrumentów pomiarowych i mikrofonów.

– Marki Ford i B&O wyznają te same wartości w zakresie perfekcji dźwięku i wzornictwa. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że intuicyjne sterowanie dotykowe B&O Beosonic po raz pierwszy zagości w samochodowym systemie nagłośnienia w modelach Forda, sprawiając, że łatwiej będzie osiągnąć zniewalający komfort akustyczny – powiedział Greg Sikora, dyrektor ds. inżynierii systemów akustycznych w firmie HARMAN.

Systemy dźwiękowe B&O dostępne w całej gamie modelowej Forda zostały zaprojektowane i dostrojone specjalnie dla każdego modelu samochodu. Beosonic™ jest fabrycznie montowany w wybranych modelach EcoSport, Fiesta, Focus, Kuga i Puma z systemami dźwiękowymi B&O. * Klienci mogą przetestować tę funkcję online tutaj.

* BeosonicTM jest opcją fabryczną i niestety nie może być instalowany w pojazdach z systemami dźwiękowymi B&O, które są już eksploatowane. Znak towarowy BeosonicTM jest własnością firmy Bang & Olufsen i jest zgłoszony, zarejestrowany i używany na całym świecie przez tę firmę.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.