Biuro prasowe Ford Polska

Ford Motor Company i University of Michigan uruchamiają światowej klasy kompleks robotyki. To kluczowy obiekt dla przyszłości marki

Ford wniósł około 37 milionów dolarów w koszt utworzenia budynku robotyki, w którym znalazła się m.in. trzypiętrowa, kryta strefa do testowania pod dachem dronów i innych autonomicznych statków powietrznych. Ponieważ roboty i systemy autonomiczne mają stać się częścią naszego codziennego życia, University of Michigan (U-M) i Ford Motor Company rozszerzają badania nad najnowocześniejszymi technologiami.

  • 100 naukowców i inżynierów Forda, przy współpracy ze studentami i naukowcami University of Michigan, rozszerza badania nad pojazdami autonomicznymi i robotyką w wartym 75 milionów dolarów kompleksie.
  • Kampus o powierzchni ponad 40 000 metrów kwadratowych, to przestrzeń mieszcząca laboratoria i garaże do testowania pojazdów autonomicznych. Obiekt ma kluczowe znaczenie dla przyszłości marki.
  • Działania te, to część największej w historii transformacji Forda, która obejmuje elekrtyfikację, łączność i automatyzację.

To kluczowy obiekt dla przyszłości Forda

Obiekt ten ma kluczowe znaczenie dla transformacji i modernizacji procesów badawczych oraz rozwoju produktów firmy, mających na celu zmianę krajobrazu transportowego. Dzięki wyjątkowej umowie, na czwartym piętrze kampusu uniwersyteckiego mieści się laboratorium badawcze, zajmujące się robotyką i mobilnością. Pracować w nim będzie 100 naukowców i inżynierów Forda.

Kluczowe badania będą koncentrować się na:
· Efektywności przemieszczania towarów, ponieważ pandemia dodatkowo napędza wzrost sprzedaży detalicznej online. Ford zakupił niedawno kilka robotów Digit – pierwszego dostępnego na rynku robota z rękami i nogami – do pracy z ludźmi i w przestrzeniach międzyludzkich;
· Eksperymentach z czworonożnym robotem Spot;
· Pojazdach autonomicznych i ich roli w przyszłości miast. Podejście Forda obejmuje specjalnie zbudowane pojazdy autonomiczne, połączone w kompleksowy i zintegrowany system operacyjny pojazdów autonomicznych, który umożliwi wybór i wygodę dla ruchu zarówno osób, jak i towarów.

„Ponieważ Ford kontynuuje najgłębszą transformację w swojej historii, obejmującą elektryfikację, łączność i automatyzację, rozwój naszej współpracy z University of Michigan pomoże nam w lepszy sposób odpowiadać na potrzeby klientów, jednocześnie modernizując naszą działalność” – powiedział Ken Washington, dyrektor ds. technologii w Ford Motor Company. „Będziemy również poszerzać naszą wiedzę poprzez codzienną ekspozycję na wiele działań z zakresu robotyki, takich jak rozważanie, w jaki sposób nasze roboty Digit nie tylko technicznie mogą opanować dostarczanie paczek z pojazdów autonomicznych, ale także stać się cenionymi częściami naszego otoczenia”.

„Autonomiczne pojazdy mają szansę zmienić przyszłość transportu i sposób, w jaki się poruszamy” – stwierdził natomiast Tony Lockwood, dyrektor techniczny zajmujący się pojazdami autonomicznymi w Ford Motor Company. „Wraz z rozwojem tej nowej technologii, zespół Forda pracujący ze światem akademickim na terenie kampusu, pomoże nam skrócić czas potrzebny na przeniesienie projektów badawczych do inżynierii samochodowej, uwalniając potencjał pojazdów autonomicznych”.

Budynek Ford Robotics został zbudowany w miejscu, w którym Ford i University of Michigan mogą współpracować z innymi partnerami, aby eksperymentować z potencjalnymi przyszłościowymi rozwiązaniami mobilności. We współpracy ze stanem Michigan firmy są zaangażowane w opracowanie pierwszego w swoim rodzaju korytarza, który będzie służył autonomicznym pojazdom. W ten sposób wszyscy kontynuują misję całego stanu, który chce być liderem w zakresie inteligentnej infrastruktury i mobilności przyszłości.

Połączenie sił naukowców z wielu projektów

Instytut Robotyki U-M ma na celu rozwój robotów skoncentrowanych na człowieku – maszyn i systemów, które wchodzą w interakcje z ludźmi i poruszają się w naszych przestrzeniach, zwiększając możliwości ludzkiego ciała.

Nowa placówka skupia naukowców University of Michigan z 23 różnych budynków i wielu programów. Dzięki nowej infrastrukturze naukowcy pracujący nad dwunożnymi robotami, mogą testować je na przykład na bieżni z przeszkodami albo na „placu zabaw dla robotów” ze schodami, zaprojektowanymi przy pomocy sztucznej inteligencji. Inżynierowie biomedycyny będą mieli dostęp do „platform imitujących trzęsienia ziemi”, aby rozwijać lżejsze, bardziej stabilne protezy. Inżynierowie Forda zbadają zaś, w jaki sposób ich roboty Digit mogą pracować w otoczeniu ludzi, przenosząc autonomiczne pojazdy od komputerowych symulacji robotów, do testów drogowych na światowej klasy poligonie Uniwersytetu.

Imponujące centrum badań nad robotami i systemami autonomicznymi

Ford Motor Company Robotics Building to czteropiętrowy kompleks o powierzchni ponad 40 000 metrów kwadratowych, który kosztował 75 milionów dolarów i powstał na terenie kampusu University of Michigan. Architektura budynku odzwierciedla przełamywanie granic i integrację ducha Instytutu Robotyki University of Michigan. „To naprawdę olśniewający obiekt, pełen jednych z najbardziej zaawansowanych infrastruktur badawczych i dydaktycznych na świecie. To, co mnie najbardziej ekscytuje, to jednak ludzie, których zgromadzi i to, co będą w stanie wspólnie osiągnąć ”- powiedział dyrektor Instytutu Robotyki U-M Jessy Grizzle.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.