Biuro prasowe Ford Polska

Znakomite rozpoczęcie sprzedaży Mustanga Mach-E w USA. Rekord sprzedaży zelektryfikowanych samochodów Forda

Świetny start sprzedaży Mustanga Mach-E w USA. Pierwszy elektryczny SUV Forda zapewnił marce rekord sprzedaży samochodów zelektryfikowanych.

  • W lutym 2021 r. Ford sprzedał w USA 3 739 egzemplarzy elektrycznego Mustanga Mach-E. Pierwszy elektryczny SUV marki miał ponad 40-procentowy udział w sprzedaży wszystkich samochodów zelektryfikowanych.
  • Mustang Mach-E wraz z F-150 PowerBoost Hybrid oraz Fordami Escape i Explorer Hybrid odpowiadał za rekordową sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych marki. Względem lutego 2020 r. wzrosła ona aż o 56,1%.
  • Rekordowa sprzedaż samochodów zelektryfikowanych Forda w USA miała wpływ na wzrost udziału marki w rynku sprzedaży detalicznej.

Rekordowy miesiąc samochodów zelektryfikowanych Forda w USA

Mustang Mach-E wzbudza emocje już od premiery. Samochód został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, co szybko potwierdziły wyniki. Jego sprzedaż na poziomie 3 739 egzemplarzy oznacza, że w lutym 2021 r. odpowiadał on za ponad 40% sprzedaży samochodów zelektryfikowanych marki. Blisko 70% zamówień pochodziło od nowych klientów pozyskanych z konkurencyjnych marek. Ponad 20% sprzedaży miało miejsce w Kalifornii, która jest jednym z największych rynków elektrycznych samochodów na całym świecie.

Doskonały wynik odnotował także F-150 PowerBoost Hybrid. Jego sprzedaż wzrosła bowiem w lutym 2021 r. o 40% w porównaniu do stycznia br. Razem ze spalinowym F-150 zwiększył on udział serii F w rynku sprzedaży detalicznej pełnowymiarowych pick-upów o (szacunkowo) 5 punktów procentowych. Co więcej, sprzedaż detaliczna tych modeli wzrosła w lutym 2021 r. o 7,9% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.

Ogółem sprzedaż samochodów zelektryfikowanych Forda w lutym 2021 r. w USA wyniosła rekordowe 9 267 egzemplarzy, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 56,1%.

Rosnąca popularność SUV-ów Forda

Kolejny świetny miesiąc zanotował Ford Ranger, którego sprzedaż detaliczna osiągnęła najlepszy wynik od 2004 roku. W lutym 2021 r. wzrosła ona o 7,6% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, a jeśli wziąć pod uwagę dwa pierwsze miesiące roku, sprzedaż detaliczna w 2021 r. względem 2020 roku wzrosła o 6,3%.

Na uwagę zasługuje także świetna sprzedaż SUV-ów Forda. Osiągnęły one najwyższy poziom sprzedaży detalicznej od 20 lat – głównie dzięki Bronco Sport i Mustangowi Mach-E. Rosnąca sprzedaż SUV-ów Forda w USA potwierdza ogólnoświatowy trend, jeśli chodzi o ten segment. Bronco Sport w lutym sprzedał się aż w 5 526 egzemplarzach.

Podobnie jak w styczniu, w luty br. wzrósł udział Forda w rynku sprzedaży detalicznej. Szacunkowy udział marki wyniósł bowiem 12%, podczas gdy w analogicznym okresie zeszłego roku było to 11,7%. Niewątpliwie pomogła w tym rosnąca sprzedaż samochodów zelektryfikowanych. 

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.