Biuro prasowe Ford Polska

Nagrody Fleet Awards Polska rozdane. Ford najbardziej utytułowanym producentem w Polsce

Ford został najbardziej utytułowanym laureatem w ogólnopolskim Plebiscycie Fleet Awards Polska 2020. Marka otrzymała w sumie pięć nagród, między innymi za zwycięstwo w kategorii “Najlepszy kompaktowy samochód flotowy”. Plebiscyt Fleet Awards Polska organizowany jest od ponad dziesięciu lat przez magazyn Flota.

  • W ramach ogólnopolskiego Plebiscytu Fleet Awards Polska 2020 branża flotowa wybrała najlepsze samochody oraz usługi dla tego rynku.
  • Ford Focus zwyciężył w kategorii Najlepszy kompaktowy samochód flotowy.
  • W kategorii Najlepszy samochód dla menadżera – mały SUV/Crossover zwyciężył model Puma.
  • Ford Transit Custom został uznany za najlepszy Średni samochód dostawczy.
  • Ford Leasing Opcje zdobyły najwięcej głosów specjalistów branży flotowej w kategorii CFM i Finanse.
  • System FordPass Connect zwyciężył w kategorii Rozwiązania telematyczne.

W tym roku fleet managerowie, osoby odpowiedzialne za zakup pojazdów do firm oraz przedstawiciele sektora MŚP przez cztery miesiące głosowali na najlepsze samochody w 16 kategoriach oraz najlepsze usługi flotowe – w ośmiu. Plebiscyt składał się z dwóch części: Wielkiego Testu Flotowego, podczas którego fleet managerowie mogli przetestować wybrane auta oraz z głosowania internetowego.

– Cieszy nas, że rynek flotowy po raz kolejny docenił oferowane przez nas modele i rozwiązania. Ilość nagród, które zdobyliśmy w tym roku podczas Plebiscytu Fleet Awards Polska 2020 mówi sama za siebie. Szczególne znaczenie ma dla nas zwycięstwo w najbardziej istotnej dla branży flotowej kategorii “Najlepszy kompaktowy samochód flotowy”, które przypadło niezmiennie docenianemu przez rynek modelowi Ford Focus. Pierwsze miejsce wśród “Średnich samochodów dostawczych” pokazuje, że nasza strategia w tej kategorii pojazdów doceniana jest przez specjalistów na co dzień zajmujących się transportem. Warto dodać, że głosy w plebiscycie nie są zdobywane na podstawie suchych danych technicznych, a specjaliści flotowi mają okazję w praktyce sprawdzić i porównać każdy z ocenianych modeli – mówi Piotr Pawlak dyrektor zarządzający Ford Polska.

W kategorii “Najlepszy kompaktowy samochód flotowy” pierwsze miejsce zajął Ford Focus. Najnowsza generacja tego modelu wyposażona może być między innymi w 12,3 – calowy cyfrowy zestaw wskaźników, system FordPass Connect z funkcją ostrzegania o niebezpiecznych sytuacjach drogowych oraz system multimedialny SYNC 3 z 8- calowym ekranem dotykowym, sterowaniem głosem i nawigacją. W ofercie znalazło się pięć wersji silników benzynowych i tyle samo silników wysokoprężnych. Nowością jest napęd hybrydowy EcoBoost Hybrid występujący w odmianie o mocy 125 i 155 KM.

Najnowsza odsłona modelu Puma zwyciężyła w kategorii “Najlepszy samochód dla menadżera – mały SUV/Crossover”. Model ten jest jednym z pierwszych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadził na rynek w ramach idei “Go Electric”. Pod maską nowej Pumy znajduje się zaawansowany układ EcoBoost z 48-voltową instalacją miękkiej hybrydy. Układ ten odzyskuje energię podczas hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszaniu. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, zyskuje dodatkowy moment obrotowy i oferuje zmniejszone zużycie paliwa.

Ford Puma jest również pierwszym SUV-em tej marki opracowanym przez inżynierów Ford Performance. Zaprezentowana niedawno w Polsce odmiana ST napędzana jest silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 200 KM, który pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 sekundy.

W niezwykle istotnej dla branży flotowej kategorii “Średni samochód dostawczy” zwyciężył Ford Transit Custom, który może się pochwalić największą w swojej klasie przestrzenią ładunkową czy dodatkową przestrzenią pod fotelem pasażera ułatwiającą transport dłuższego ładunku.

– Samochody użytkowe Forda od wielu lat są symbolem niezawodności i praktyczności, zdobywając mnóstwo nagród. Zbudowaliśmy je z podzespołów o przedłużonej żywotności i wyposażyliśmy w rozwiązania, które nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale również ułatwiają i przyspieszają codzienną pracę – dodaje Piotr Pawlak.

Usługi finansowe Ford Leasing Opcje i system FordPass Connect zostały docenione przez specjalistów

Ford Leasing Opcje to program, który pozwala cieszyć się niskimi ratami płacąc tylko za użytkowanie auta. Zasada działania tej formy finansowania jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać swojego Forda (już od 0 proc. opłaty wstępnej), określić średni roczny przebieg i podpisać umowę leasingową (24, 35 lub 47 miesięcy) oraz umowę gwarancji odkupu. Umowę leasingową można zakończyć na dwa sposoby. Można zwrócić pojazd do dilera lub wykupić pojazd za wartość wskazaną w umowie leasingu. W plebiscycie Fleet Awards Polska 2020 Ford Leasing Opcje zdobyły najwięcej głosów specjalistów branży flotowej w kategorii CFM i Finanse.

System FordPass Connect doceniony w kategorii “Rozwiązania telematyczne“ pozwala kierowcom i pasażerom na zaawansowaną łączność podczas podróży, o podobnych parametrach, jakie mają w domu. Modem pokładowy może umożliwić również operatorom flot poprawę wykorzystania pojazdu. FordPass Connect może ostrzegać o lokalnych zagrożeniach drogowych, a samochód otrzymuje te dane również z systemów innych pojazdów będących w pobliżu, oraz lokalnych, publicznych źródeł. To tylko niektóre z funkcji tego systemu, który dodatkowo dostarcza aktualne informacje o stanie natężenia ruchu drogowego, modyfikuje zalecaną trasę podróży, generuje raport zużycia paliwa, a gdy dojdzie do wypadku, FordPass Connect automatycznie wykona połączenie eCall do służb ratowniczych i przekaże im lokalizację.

Ogłoszenie wyników Fleet Awards Polska 2020 nastąpiło 15 października 2020. Statuetki Fleet Awards Polska zostały wręczone przez przedstawicieli magazynu Flota.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.