Biuro prasowe Ford Polska

Ford wyznacza nowe kierunki poprzez serię interaktywnych filmów, prezentujących nowego SUV-a Puma ST Performance

Ford of Europe udostępnił serię interaktywnych filmów, w których widzowie mogą pokierować ekscytującym pościgiem i pomóc ochronić tajemnicę nowego samochodu marki Ford przed wpadnięciem w niepowołane ręce.

  • Ford prezentuje serię interaktywnych filmów, które pozwalają widzom prowadzić własny pościg samochodowy i chronić tajemnicę najnowszego samochodu Forda.
  • Seria filmów Next Level na platformy mediów społecznościowych łączy świat rzeczywisty i wirtualny, demonstrując nowego SUV-a Pumę ST i oferując widzom zróżnicowane ścieżki fabularne.
  • W roli głównej występuje profesjonalna kaskaderka filmowa i specjalistka jazdy precyzyjnej Lucy Jayne Murray, demonstrująca za kierownicą praktyczne możliwości Pumy ST.

Seria filmów Next Level przedstawia nowego sportowego SUV-a – Pumę ST, która ucieka przez rzeczywiste i wirtualne krajobrazy, ścigana ze względu na jej utajnione cechy, skrywane pod marką ST, dzięki której firma Ford zyskała godną pozazdroszczenia reputację.

Rozpocznij swoją interaktywną przygodę z Pumą ST tutaj:

 

– Nowa Puma ST stanowi ważny i ekscytujący nowy rozdział w historii naszych modeli ST, a interaktywna seria filmów to doskonały sposób na przekazanie naszym klientom wrażeń, które czynią ten samochód wyjątkowym – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i usług w Ford of Europe.

Seria Next Level, zaprojektowana jako platforma cyfrowa dla mediów społecznościowych, składa się z wielu filmowych odcinków, które pozwalają widzom poznawać i śledzić różnorodne wątki. Sceneria pościgów samochodowych wykracza poza rzeczywiste lokalizacje – m.in. Londyn i Millbrook Proving Ground w Wielkiej Brytanii – prowadząc również poprzez futurystyczne, wirtualne krajobrazy.

Podejście to, zastosowane przez Forda po raz pierwszy, ułatwiło zachowanie ograniczeń bezpieczeństwa, chroniących przed COVID-19, a interaktywne, cyfrowe przedstawienie samochodu umożliwiło fanom aut sportowych jego szybkie i łatwe poznanie. Puma ST jest bohaterem przedstawionej historii, przewożącym tajemniczą, świecącą walizkę, schowaną w typowym dla tego modelu schowku Megabox.

Gwiazdami cyfrowej serii pościgów są: Puma ST oraz kaskaderka i specjalistka w precyzyjnej jeździe sportowej Lucy Jayne Murray. Murray, która pojawiła się w filmie Marvela „Black Widow”, ma również swój udział w filmach „Wonder Woman” i „Tomb Raider”, dublowała również w scenach kaskaderskich wiele doskonałych aktorek Hollywood.

– Ford ma sportowe osiągi wpisane w dziedzictwo marki, a Puma ST dała mi wielką przyjemność z jazdy – zwłaszcza w zakrętach ten samochód zachowywał się tak, jakby został do tego stworzony – powiedziała Murray. – Filmowanie bardziej dynamicznych sekwencji jazdy naprawdę pozwoliło mi zobaczyć, co ten samochód potrafi i jak doskonale radził sobie podczas każdego manewru.

Serię Next Level ilustruje muzycznie ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez włoskich producentów muzyki elektronicznej „Stereocalypse”. Zespół ten tworzył inspirowane dźwiękami i obrazami z lat 80., charakterystyczne brzmienie undergroundowej sceny muzyki tanecznej, regularnie współpracując z didżejami i wytwórniami płytowymi w całej Europie, w tym z Innervisions of Berlin i francuską superwytwórnią Agoria.

– Potrzeba naprawdę jest matką wynalazku. Musieliśmy wymyślić historię, która zapewni, że będziemy mogli filmować, przestrzegając ograniczeń i zaleceń wynikających z COVID-19, znajdując jednocześnie rozwiązanie, które dotrze do jak najszerszego grona odbiorców. Szybko stało się jasne, że idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie świata wirtualnego, w którym będą się mogli poruszać widzowie i który będzie łatwo dostępny online – powiedział Chris Love, zastępca dyrektora kreatywnego w Makerhouse, a także współautor Next Level.

Nowy Ford Puma ST, pierwszy SUV przygotowany na rynek europejski przez Ford Performance, rozwija moc 200 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy i oferuje klientom pierwszy w segmencie opcjonalny mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym LSD oraz podnoszące wszechstronność tryby jazdy od Eco do Tor wyścigowy. Model można zamówić już teraz, z odbiorem przed końcem roku 2020.

Wszystkie zdjęcia odbywały się w kontrolowanych warunkach na zamkniętych drogach z udziałem profesjonalnych kaskaderów i nie powinny być naśladowane.

# # #

Puma ST zapewnia zużycie paliwa od 6,0 l/100 km i emisję CO2 od 134 g/km wg NEDC (6,9 l/100 km, 155 g/km WLTP)

Dane homologacyjne dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Pojazdy dopuszczone do ruchu jako lekkie pojazdy dostawcze, które uzyskały homologację zgodną ze procedurą WLTP (Światową Zharmonizowaną Procedurą Testowania Pojazdów Lekkich), będą opatrzone informacjami na temat zużycia paliwa/energii i emisji CO2 według obu cykli: NEDC (Nowego Europejskiego Cyklu Jazdy) i WLTP. WLTP w pełni zastąpi NEDC najpóźniej do końca 2020 roku. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów. W okresie przejściowym odchodzenia od pomiarów w cyklu NEDC, zużycie paliwa i emisja CO2 są podawane zarówno w cyklu NEDC, jak i WLTP. Należy pamiętać, że nieuchronnie wystąpią różnice wyników otrzymanych według starej i nowej procedury testowej, zarówno co do zużycia paliwa, jak emisji CO2, ponieważ niektóre elementy testu uległy zmianie. Na przykład ten sam samochód może mieć inne zużycie paliwa i emisję CO2 mierzone według NEDC oraz WLPT.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.