Biuro prasowe Ford Polska

Światowy Miesiąc Dobroczynności Forda promuje „Gesty wsparcia” i zachęca pracowników do okazywania pomocy organizacjom non-profit w czasie globalnej pandemii

Korpus Wolontariatu Forda dostosowuje się do nowej sytuacji, aby zapewnić pracownikom nowe sposoby bezpiecznego przekazywania datków w ramach Światowego Miesiąca Dobroczynności. Jest to 30-dniowa inicjatywa Ford Motor Company, organizowana zawsze we wrześniu, podczas której firma skupia się na działaniach prospołecznych.

  • Korpus Wolontariatu Forda stwarza pracownikom nowe możliwości przekazywania darowizn w związku z pandemią COVID-19, w ramach corocznego Światowego Miesiąca Dobroczynności.
  • Pandemia ogranicza tradycyjne formy pomocy bezpośredniej, Ford zaprasza więc swoich wolontariuszy na całym świecie do udziału w dwóch nowych inicjatywach.
  • Światowy Miesiąc Dobroczynności jest wydarzeniem firmowym działającego przez cały rok na całym świecie Korpusu Wolontariatu Forda, który świętuje w 2020 roku 15-lecie służby społecznej.

Dwie nowe inicjatywy – Acts of Goodness (Gesty wsparcia) i Gratitude Grants (Granty uznania) – mają na celu zaangażowanie pracowników i organizacji non-profit oraz pozarządowych we wzmacnianie więzi społecznych i podnoszenia standardów życia ludzi na całym świecie w obliczu pandemii COVID-19.

– Światowy Miesiąc Dobroczynności jest w tym roku szczególnie ważny – powiedział Todd Nissen, dyrektor Korpusu Wolontariatu Forda. – Na całym świecie ludzie cierpią z powodu pandemii, dochodzi do społecznych napięć, spowodowanych rasowymi i socjalnymi niesprawiedliwościami. Celem naszych działań podczas Światowego Miesiąca Dobroczynności jest danie naszym pracownikom możliwości poprawiania trudnej sytuacji życiowej innych ludzi i wspierania ich w potrzebie w tych bezprecedensowych czasach.

Zwykle w ramach Światowego Miesiąca Dobroczynności tysiące wolontariuszy Forda starają się dotrzeć do lokalnych społeczności na sześciu kontynentach i służyć pomocą w licznych projektach. W tym roku, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, zamiast sadzić ogrody, czyścić i odnawiać domy pomocy, czy składać półki w magazynach spożywczych, pracownicy Forda skoncentrują swoje wysiłki na następujących dwóch działaniach:

  • Granty uznania: Pracownicy mogą nominować organizacje non-profit lub organizacje pozarządowe do dotacji w uznaniu działań, które wykonują w odpowiedzi na COVID-19. Korpus Wolontariatu Forda przyzna dotacje w wysokości do 5000 USD wybranym organizacjom, nominowanym przez pracowników. Pomoże to w utrzymaniu i poszerzaniu podobnych wysiłków w służbie społecznej oraz zaspokajaniu potrzeb związanych z pandemią.
  • Gesty wsparcia: Korpus Wolontariatu Forda zachęca pracowników do pomocy swoim przyjaciołom, sąsiadom lub potrzebującym rodzinom poprzez gesty wsparcia – duże lub małe. Wszystko jedno, czy to telefon i pomoc dla osoby mieszkającej samotnie, czy oddanie krwi, wirtualny wolontariat lub inne formy wsparcia, pracownicy, którzy pomagają w ten sposób, proszeni są o przesłanie zdjęcia, dokumentującego ich działanie. Ci, którzy to zrobią, otrzymają kartę podarunkową o wartości 15 USD – z okazji 15. rocznicy funkcjonowania Korpusu Wolontariatu Forda – którą można wykorzystać, aby wesprzeć projekt wybrany z tysięcy zweryfikowanych projektów charytatywnych w ponad 160 krajach.

– Pracownicy Forda są bardzo zaangażowani we wspieranie instytucji pomocy społecznej na całym świecie, z których wiele ma obecnie mniejsze zasoby, a musi nieść służyć większej liczbie potrzebujących, w wyniku pandemii – powiedział Nissen. – Wiemy, że pracownicy odpowiedzą na apel, aby pokazać naszym partnerom z organizacji non-profit, jak bardzo doceniamy ich wysiłki, pomagające w poprawianiu świata.

Chociaż pandemia stworzyła przeszkody w bezpośrednich działaniach wolontariuszy, zainspirowała także ludzi do kreatywnych poszukiwań nowych sposobów służenia innym – nie tylko podczas Światowego Miesiąca Dobroczynności, ale przez ostatnie sześć miesięcy od wybuchu pandemii.

Stworzony w odpowiedzi na prośby pracowników Forda program COVID-19 Donation Match wspierał działania 47 organizacji społecznych, niosących pomoc w 20 krajach. Przekroczone zostały założenia zbiórki, określone na 1 milion dolarów – w ramach programu zebrano ponad 633 000 USD z indywidualnych wpłat, które następnie uzupełniono o 500 000 USD z filantropijnego funduszu Ford Motor Company Fund oraz o osobistą wpłatę od prezesa Billa Forda.

Ponadto Ford Fund stworzył wirtualny projekt wolontariatu Read and Record, w ramach którego wolontariusze Forda zapraszają do czytania książek dla dzieci w oryginalnych językach, dzięki czemu mogły ich słuchać rodziny w dniach, kiedy pod koniec roku szkolnego 2019-2020 zostały zamknięte szkoły i rozpoczęła się nauka zdalna.

Obecnie, gdy świat boryka się z nowymi trudnościami spowodowanymi przez chorobę COVID 19, Korpus Wolontariatu Forda współpracuje z organizacjami non-profit, aby stworzyć nowe ścieżki pomocy społecznej.

Korpus Wolontariatu Forda, zarządzany przez fundusz Ford Fund, to globalna sieć pracowników zatrudnianych przez firmę Ford i emerytów, którzy od 2005 roku przepracowali wspólnie ponad 1,4 miliona godzin w ramach społecznego wolontariatu.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.