Biuro prasowe Ford Polska

Prognozy ruchu: Ford wybiera firmę TomTom jako wykonawcę globalnej umowy na usługi prognoz ruchu dla SYNC nowej generacji

Podobnie jak w przypadku planowania podróży z uwzględnieniem prognozy pogody, kierowcy nowych modeli F-150 i Mustang Mach-E będą mogli dostosowywać trasy do prognozy ruchu. Będzie to możliwe dzięki kolejnej innowacji TomTom (TOM2), firmy specjalizującej się w technologiach lokalizacji, której oprogramowanie wykorzystuje system Ford SYNC nowej generacji.

  • Ford wybrał firmę TomTom jako wykonawcę globalnej umowy na usługi informacji o ruchu dostarczanych w czasie rzeczywistym dla systemu SYNC nowej generacji w pojazdach skomunikowanych. Po raz pierwszy dostępne będą dla nowego F-150 i w pełni elektrycznego SUV-a Mustanga Mach-E. Usługi znacznie ułatwią dojazdy do miejsca pracy lub stacji ładowania.
  • System nawigacyjny Forda1, korzystający z TomTom Traffic, jest w pełni połączony z Internetem, dzięki czemu aktualizuje mapy najnowszymi dostępnymi informacjami o ruchu i remontach dróg, a klienci mogą wybierać najbardziej optymalne trasy.
  • Usługa może informować o przewidywanych utrudnieniach zanim do nich dojdzie, dzięki analizie danych ponad 70 milionów godzin dziennie, dostarczanych przez miliony skomunikowanych urządzeń. Umożliwiła to zwiększona moc obliczeniowa SYNC, wykorzystywana do aktualizacji danych w systemach nawigacji pojazdów co 30 sekund.

Firma TomTom została wybrana jako globalny wykonawca wieloletniej umowy, zgodnie z którą zapewni usługi informacji o ruchu w czasie rzeczywistym dla systemów SYNC® nowej generacji w samochodach Forda. Nowy pick-up Ford F-150 w roczniku modelowym 2021 – zaprezentowany zaledwie kilka dni temu – oraz dostępny w najbliższym czasie w pełni elektryczny SUV Mustang Mach-E, to pierwsze samochody Forda, które zaoferują właścicielom tę technologię.

– Nowy F-150 jest flagowym produktem Forda, a Mustang Mach-E jest jednym z najbardziej ekscytujących pojazdów roku 2020 – oba modele są liderami kolejnej rewolucji w branży motoryzacyjnej, wprowadzającej na drogi pojazdy skomunikowane – powiedział Stuart Taylor, dyrektor wykonawczy Enterprise Connectivity. – System SYNC nowej generacji ma dwukrotnie większą moc obliczeniową niż system poprzedniej generacji, dzięki czemu może przetwarzać znacznie więcej, między innymi – jak smartfony – analizować trasę w czasie rzeczywistym, co pomoże na bieżąco wybierać szybsze trasy w oparciu o dane z sieci milionów skomunikowanych urządzeń.

TomTom Traffic dostarcza w czasie rzeczywistym precyzyjne informacje o ruchu drogowym, pomagające kierowcom Forda skrócić czas podróży. Zaawansowana usługa może informować nawet o przewidywanych zmianach na trasie, takich jak korki, zanim do nich dojdzie, dzięki analizie danych ponad 70 milionów godzin z dróg dziennie, dostarczanych przez miliony skomunikowanych urządzeń. Umożliwiła to zwiększona moc obliczeniowa SYNC, wykorzystywana do aktualizacji danych w systemach nawigacji pojazdów co 30 sekund.

– Producenci samochodów wybierają TomTom Traffic ze względu na jego precyzję, oryginalność i niezawodność – powiedział Antoine Saucier, dyrektor zarządzający TomTom Automotive. – Decyzja Forda o wykorzystaniu TomTom Traffic w SYNC nowej generacji dla pojazdów skomunikowanych, to kolejny krok w kierunku naszej wizji świata wolnego od korków.

F-150 skomunikowany jak nigdy

Model F-150 jest kolejnym dużym krokiem Forda w realizacji planu sprzedaży pojazdów skomunikowanych z siecią. Nowy SYNC 4 będzie wyposażeniem standardowym w nowym pick-upie, który pojawi się tej jesieni. Dzięki skomunikowaniu z siecią, właściciele poprawią efektywność czasu spędzanego za kierownicą. System pozwala na bardziej naturalne sterowanie głosem, a także aktualizuje ruch na mapach w czasie rzeczywistym i oferuje szereg dodatkowych informacji. Rozwiązanie, korzystające z ponad 10-letnich doświadczeń w rozwijaniu systemu SYNC, zmniejsza rozproszenie uwagi w podróży dzięki sterowaniu głosem podstawowymi funkcjami, jak połączenia telefoniczne i wybór muzyki.

System nawigacyjny Forda, korzystający z TomTom Traffic, jest w pełni połączony z Internetem, dzięki czemu aktualizuje mapy danymi o zmianach ruchu i remontach dróg, a klienci mogą wybierać najbardziej optymalne trasy. Ford wyposażył również SYNC 4 w opcjonalną nawigację z możliwością dzielenia się danymi o dostępności miejsc parkingowych i cenach.

SYNC 4 korzysta z najnowocześniejszego, opartego na chmurze przetwarzania głosu, może więc rozumieć polecenia konwersacji, na przykład: „Znajdź mi najlepszą tajską restaurację” i zasugerować wybór, korzystając z dostępnych danych. Łatwiejsze staje się również pozostawanie w ciągłym kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, dzięki naturalnemu rozpoznawaniu mowy, umożliwiającemu przetwarzanie komunikatu głosowego na SMS i e-mail.

Łatwe w obsłudze systemy Mustanga Mach-E dostosowują się do Twojego stylu życia

W Mustangu Mach-E zadebiutował system komunikacji i rozrywki SYNC 4A, z nowoczesnym interfejsem, który wykorzystuje uczenie maszynowe, aby szybko poznać preferencje kierowcy i który z czasem będzie stawał się jeszcze lepszy, dzięki zaawansowanym aktualizacjom bezprzewodowym. 15,5-calowy ekran i prosty, dostosowujący się interfejs oznacza rezygnację ze skomplikowanego menu, co ułatwi dostęp do różnych funkcji za pomocą dotykowego sterowania, z którym zaznajomieni są wszyscy użytkownicy smartfonów.

– SYNC4A, stworzony z myślą o kierowcach pojazdów elektrycznych, aktywnie dostosuje się do Ciebie, gdy tylko zaczniesz go używać, szybko pozna Twoje preferencje i stworzy spersonalizowane sugestie – zapowiada Darren Palmer, globalny dyrektor ds. rozwoju wyposażenia pojazdów elektrycznych Ford Motor Company. – Dane o ruchu drogowym aktualizowane przez TomTom w czasie rzeczywistym, w połączeniu z innymi innowacjami, takimi jak usługa Ford Intelligent Range, pomogą klientom Mustanga Mach-E w maksymalnym wykorzystaniu każdego kilowata w akumulatorze.

Zamów Mustanga Mach-E.

1) System nawigacji SYNC 4 jest wyposażeniem standardowym w Mustangu Mach-E i opcjonalnym w F-150.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.