Biuro prasowe Ford Polska

Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia już otwarty!

W tym roku Letni Salon Forda odbywa się pod hasłem “Go Electric”. Odwiedzający mogą obyć bezpłatne jazdy testowe najnowszą odsłoną Forda Kugi – najbardziej zelektryfikowanym modelem Forda w historii oraz hybrydową Pumą, a także przetestować 8- osobowego Turneo Custom z układem hybrydowym Plug-in. To nie koniec atrakcji czekających w Porcie Jastarnia!

  • Odwiedzający Letni Salon Forda w Jastarni mogą odbyć bezpłatne jazdy testowe oraz skorzystać ze strefy relaksu i mini-kawiarenki.
  • Na miejscu dostępne są premierowe hybrydowe modele Forda: Kuga Plug-in oraz Puma, a także Turneo Custom Plug-in Hybrid (PHEV) oraz pojazdy ze stajni Ford Performance: Ranger Raptor i Focus ST.
  • Letni Salon Forda jest również elementem kampanii społecznej Forda “Podziel się drogą”.

Gama samochodów dostępnych w Letnim Salonie Forda obejmuje najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie zelektryfikowane modele Forda. Hasło “Go Electric” nawiązuje do strategii marki. Ford planuje wprowadzić do końca tego roku 14 modeli z napędem elektrycznym i hybrydowym, a do końca 2021 ma ich być już 18.

Goście Letniego Salonu Forda mogą sprawdzić w praktyce najnowszą generację zelektryfikowanej Kugi. Jazdy testowe odbywają się wersją hybrydową Plug-in. Oferuje ona moc na poziomie 225 KM i pozwala z trybie elektrycznym na pokonanie nawet 56 kilometrów! To nie koniec zalet tego modelu. Na liście wyposażenia znajdują zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i system informacyjno-rozrywkowy Ford SYNC 3 wspierany przez 8‑calowy centralny ekran dotykowy. Ford Kuga to najbardziej zelektryfikowany model Forda w historii. Jest dostępny z pełnym wachlarzem napędów hybrydowych: miękką hybrydą, pełnym układem hybrydowym oraz systemem hybrydowym Plug-in.

Obecny w Letnim Salonie Forda model Puma jest jednym z pierwszych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadził na rynek w ramach idei “Go Electric”. Pod maską nowej Pumy znajduje się zaawansowany układ EcoBoost z 48-voltową instalacją miękkiej hybrydy. Układ ten odzyskuje energię podczas hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszaniu. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, zyskuje dodatkowy moment obrotowy i oferuje zmniejszone zużycie paliwa.

W letnim salonie znalazła się również najnowsza odsłona Forda Turneo Custom. Model ten jest oferowany z zaawansowanym napędem hybrydowym typu Plug-in, który może być ładowany z domowego gniazdka 230V lub szybkiej stacji ładowania. W całkowicie elektrycznym trybie “EV Teraz” umożliwia pokonanie do 50 km z zerową emisją i zerowym spalaniem. Zasięg pojazdu zwiększa silnik EcoBoost współpracujący z układem hamowania regeneracyjnego, który dodatkowo ładuje akumulatory.

Ford Performance na Letnim Salonie Forda

To nie koniec atrakcji przygotowanych w Letnim Salonie Forda. Miłośnicy Ford Performance – zbrojnego ramienia Forda odpowiedzialnego między innymi za tworzenie samochodów startujących w WRC lub wyścigu 24 Le Mans – mogą zapisać się na jazdy testowe najnowszą odsłoną 280- konnego Focusa ST oraz sprawdzić jak prowadzi się niezwykły pickup Ford Ranger Raptor.

Kultowy hot hatch Ford Focus ST został zaprojektowany nie tylko jako samochód sportowy. Doskonale skrojone zawieszenie łączy torowe osiągi z codzienną funkcjonalnością. Sportowa kierownica, fotele Recaro czy sportowe pedały z lekkiego stopu uzupełnione są przez 8-calowy wyświetlacz dotykowy Ford SYNC 3 i pełen pakiet systemów zwiększających bezpieczeństwo. Focus ST oferuje moc na poziomie 280 KM, maksymalny moment obrotowy 420 Nm i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund.

Ford Ranger Raptor jest standardowo wyposażony w legendarne zawieszenie Fox Racing stosowane w rajdach. Jego rama została dodatkowo wzmocniona, a pod maską pracuje dwulitrowy silnik EcoBlue generujący 213 KM i 500 Nm momentu obrotowego.

“Podziel się drogą” – inauguracja akcji społecznej Forda skierowanej do kierowców i rowerzystów

Letni Salon Forda to miejsce inauguracji kampanii społecznej Forda “Podziel się drogą”. Ma ona na celu popularyzację dobrych zachowań wśród wszystkich uczestników dróg, promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości, empatii i porozumienia pomiędzy kierowcami i rowerzystami. Program “Podziel się drogą” został uruchomiony przez Forda dwa lata temu w krajach Zachodniej Europy. W tym roku jego polska inauguracja odbywa się na Letnim Salonie Forda. Kampanię społeczną postanowiła wesprzeć firma Kross – lider rynku rowerowego w Polsce.

Akcja “Podziel się drogą” jest częścią Letniego Salonu Forda. Na miejscu można odbyć wirtualną jazdę, która zaprezentuje dwa punkty widzenia: kierowcy oraz rowerzysty. Umożliwi również przekonanie się, jak nieodpowiedzialne zachowanie każdego z użytkowników drogi może prowadzić do mrożących krew sytuacji i śmiertelnego zagrożenia dla innych.

Na stoisku dostępne są informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpłatna odblaskowa opaska, dzięki której będziemy bardziej widoczni w ruchu ulicznym.

Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia otwarty będzie codziennie do 16 sierpnia w godzinach od 11.00 do 19.00.

 

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.