Biuro prasowe Ford Polska

Ford oferuje filtr powietrza, który może pomóc osobom cierpiącym na katar sienny i inne alergie, a nawet ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów

Ford oferuje obecnie do swoich samochodów udoskonalony filtr kabinowy, który może zapewnić bardzo potrzebną ulgę osobom cierpiącym na katar sienny i inne alergie.

  • Klienci Forda mogą wyposażyć swoje pojazdy w filtr powietrza o zwiększonej efektywności, który zatrzymuje drobne cząsteczki kurzu, pyłki i zanieczyszczenia, zapewniając osobom cierpiącym na alergie większy komfort podróży.
  • Kierowcy i pasażerowie chronieni są przed cząstkami mniejszymi, niż jedna tysięczna grubości ludzkiego włosa przez system wykorzystujący między innymi kwas cytrynowy.
  • Obecnie filtry dostępne są dla całej gamy modelowej Forda i mogą chronić również przed wirusami, takimi jak świńska grypa, czy koronawirusy.

Filtr Ford micronAir proTect opracowany przez ekspertów w dziedzinie filtracji z firmy Freudenberg jest bardzo skuteczny w wychwytywaniu wielu szkodliwych zarazków, alergenów, a nawet wirusów, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Udoskonalony system filtracji wykorzystuje węgiel i specjalną aktywną warstwę o nieujawnionej strukturze, w której wykorzystano między innymi kwas cytrynowy występujący w cytrynach. Zapewnia to ochronę przed bakteriami, drożdżami i grzybami, a nawet przed wirusami.

„U wielu kierowców i pasażerów alergie na pyłki i kurz mogą powodować ogromny dyskomfort, jak również poważne problemy zdrowotne” – przypomniał Nigel Brackenbury, wiceprezes działu obsługi klienta, Ford of Europe. „Ten filtr jest tanim, ale skutecznym środkiem, który może chronić zdrowie i zapewnić większy komfort każdemu, kto podróżuje samochodem marki Ford”.

Jak to działa

Filtr Ford micronAir proTect jest w stanie wychwycić cząsteczki o wielkości nawet 0,05 mikrona – mniej niż jedna tysięczna grubości ludzkiego włosa. Po zamontowaniu w układzie wentylacyjnym pojazdu może on zmniejszyć stężenie szkodliwych cząsteczek przedostających się do wnętrza kabiny i szybko usunąć krople zawierające wirusy, zmniejszając tym samym ryzyko skażenia i zakażenia.

Filtr wyposażony jest w element z węglem aktywnym, który zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwymi zanieczyszczeniami, takimi jak cząstki stałe i kwaśne gazy, a także w wielowarstwową barierę z mikrofibry, która zatrzymuje mniejsze cząstki, kurz i pyłki.

Filtr może również przeciwdziałać zagrożeniom wewnątrz samochodu, wykazując 99,9% skuteczności w dezaktywacji wirusów, które mają kontakt ze specjalną warstwą aktywną.* Do dezaktywowanych wirusów należy świńska grypa (H1N1) i HCov-229E. Obecne warunki sprawiają, że testowanie filtra przeciwko SARS-CoV-2, koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19, jest zbyt niebezpieczne, ale Freudenberg oczekuje, że osiągnie on tę samą 99,9 procentową skuteczność.

Koronawirusy rozprzestrzeniają się w kroplach wytwarzanych w czasie kichania, kaszlu lub zwykłego oddychania i mogą pozostawać aktywne na różnych powierzchniach przez wiele godzin, a nawet dni. Ruch powietrza, zmiany temperatury i wilgotności mogą powodować ponowne unoszenie się tych cząstek w powietrzu, a w tym momencie możliwe staje się wychwycenie ich przez filtr.

Dilerzy Forda mogą dostarczyć i zamontować filtry, który są dostępne dla modeli Focus, Kuga, Mondeo, S MAX i Galaxy, a obecnie można je również zamówić dla Fiesty, Pumy i EcoSporta. Filtry dla modeli Transit Courier i Tourneo Courier będą dostępne jeszcze tego lata.

Klienci chcący zamontować filtr Ford micronAir proTect w swoich Fordach mogą to zrobić w każdym autoryzowanym serwisie Forda w cenie 175 zł, filtr z montażem. Obsługiwane w serwisach Forda samochody są odkażane i zabezpieczane dodatkowymi osłonami punktów kontaktowych przed zwróceniem go klientowi.

# # #

*Ford micronAir® protect, to seria filtrów z antywirusową powierzchnią ochronną, działającą za pomocą funkcjonalnej warstwy filtracyjnej na bazie ekstraktu owocowego (składnik aktywny: kwas cytrynowy CAS-Nr 77-92-9 i/lub 5949-29-1) do stosowania w systemach uzdatniania powietrza i klimatyzacji. Bezpieczna bakteriobójcza i grzybobójcza ochrona powierzchni przed wieloma Gram-dodatnimi i Gram-ujemnymi bakteriami, drożdżami i grzybami oraz sprawdzone właściwości antywirusowe (Influenzavirus H1N1 i Coronavirus HCoV 229E) zgodnie z ISO 18184.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.