Biuro prasowe Ford Polska

Nowy system bezprzewodowej zdalnej aktualizacji oprogramowania pozwoli na ciągłe doskonalenie Mustanga Mach-E, nie wymagając od właściciela nawet wychodzenia z domu

Właściciel zupełnie nowego, w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E nie będzie odczuwał dyskomfortu spowodowanego wprowadzaniem ulepszeń do nowszych egzemplarzy Mustanga, dzięki zdalnym aktualizacjom, które będą bezustannie udoskonalały kupiony wcześniej samochód przez całe jego życie, nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

  • Dzięki szybkim i łatwym do wykonania aktualizacjom, które można przeprowadzić z dowolnego miejsca, nawet z własnego domu, Ford będzie zawsze mógł zapewnić nowemu, w pełni elektrycznemu Mustangowi Mach-E najnowsze dostępne oprogramowanie jego systemów.
  • Wiele aktualizacji można wykonać w mniej niż dwie minuty¹, przy czym wprowadzanie wielu z nich jest praktycznie niewidoczne dla klienta, co jest możliwe dzięki innowacyjnej platformie połączonej z chmurą obliczeniową, która utrzymuje działanie aktualnie zainstalowanego oprogramowania do czasu, aż nowa wersja będzie gotowa do pracy – rozwiązanie takie wciąż jest niedostępne w niektórych popularnych smartfonach.
  • Bezpieczne aktualizacje oprogramowania oferują ulepszenia licznych modułów nowego SUV-a, od systemu komunikacyjno-rozrywkowego SYNC® po usprawnienia zwiększające wygodę, możliwości samochodu i jego funkcjonalność.

Co ważne, w przeciwieństwie do niektórych innych samochodów, które wymagają od właściciela czekania na zakończenie aktualizacji oprogramowania, Ford opracował metodę pozwalającą na bezpieczne pobieranie aktualizacji w tle, co w niektórych przypadkach zajmuje mniej niż dwie minuty.

– Piękno Mustanga Mach-E polega na tym, że to, czego nasi klienci doświadczą w pierwszym dniu po jego zakupie, to dopiero początek – samochód będzie się rozwijał, zyskując z czasem jeszcze więcej funkcji i możliwości – podkreśla John Vangelov, szef działu usług połączonych, Ford Motor Company. – Nasze inteligentnie działające zdalne aktualizacje minimalizują również czas uruchomienia nowych wersji oprogramowania poprzez niewiarygodnie szybką aktywację i gwarantują, że Twój Mustang Mach-E będzie się wciąż stawał lepszy, nawet gdy Ty śpisz.

Przewidywane ulepszenia wykraczają daleko poza aktualizacje systemu SYNC®. Prawie wszystkie moduły komputerowe Mach-E mogą być aktualizowane zdalnie i bezprzewodowo, co oznacza, że Ford może zapewnić poprawę osiągów i zupełnie nowe funkcje, które nie muszą nawet istnieć, gdy klienci odbierają swoje nowe samochody.

Niektóre instalacje aktualizacji będą praktycznie niezauważalne dla klientów, którzy mogą wybrać stały czas ich przeprowadzania – na przykład w środku nocy – gdy ich Mach-E jest zaparkowany. Wiele aktualizacji zostanie ukończonych niemal natychmiast po uruchomieniu pojazdu przez kierowcę, a o tym, jakie ulepszenia zostały właśnie zainstalowane w pojeździe, będą informowały odpowiednie komunikaty.

Wiele może zostać ukończonych w mniej niż dwie minuty, a te bardziej złożone, które mogą wymagać dłuższego postoju pojazdu, mogą zostać zaplanowane na czas, który kierowca uzna za najbardziej dogodny.

Ford spodziewa się, że pierwsze aktualizacje zostaną dostarczone w ciągu sześciu miesięcy po tym, jak pierwsze Mustangi Mach-E znajdą się u klientów. Właściciele będą otrzymywali powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania, gdy będą one dostępne i możliwe do zainstalowania za pomocą łączności Wi-Fi lub połączeń komórkowych, zależnie od rodzaju aktualizacji.

Ford intensywnie pracuje na rzecz swoich klientów nawet podczas pandemii

Aby zapewnić, że Mustang Mach-E zostanie wprowadzony na rynek z tak zaawansowanym oprogramowaniem zgodnie z wcześniejszymi planami, zespół inżynierów Forda znalazł nowe sposoby na opracowanie i przetestowanie bezprzewodowych zdalnych aktualizacji w samym środku koronawirusowej pandemii. Wcześniej zespoły pracujące przy tym projekcie musiały się zbierać w tej samej fizycznej przestrzeni, aby uzyskać dostęp do wszystkich modułów pojazdu potrzebnych do testowania możliwości zdalnych aktualizacji, ale wymagania dotyczące pracy zdalnej spowodowały, że inżynierowie musieli szybko znaleźć nowe sposoby działania.

Zespół inżynierów natychmiast przystąpił do konfiguracji zdalnego dostępu do wszystkich modułów pojazdu, a nawet do podłączenia ich do aplikacji pozwalających na szybkie przeprogramowanie modułów bez opuszczania domu. Zdalne przeprogramowanie modułu, które początkowo trwało pięć godzin, można obecnie wykonać w mniej niż 10 minut.

– Poprzez szybkie wdrożenie zdalnego dostępu do komponentów pojazdu zapewniamy nabywcom Mustanga Mach-E ogromne możliwości, na które liczyli od początku, a jednocześnie zapewniamy bezpieczeństwo naszym inżynierom, którzy nadal mogą wprowadzać innowacyjne rozwiązania w bezpiecznych, domowych warunkach” – powiedział John Vangelov.

¹ Zwykłe aktualizacje oprogramowania mogą być aktywowane w czasie krótszym niż dwie minuty, natomiast aktualizacje, które mogą wymagać unieruchomienia pojazdu, mogą być zaplanowane na czas, który klienci uznają za najwygodniejszy.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.