Biuro prasowe Ford Polska

Ford produkuje własne maseczki i przyłbice ochronne, umożliwiając bezpieczny powrót do pracy pracowników w całej Europie

Ford produkuje maseczki i przyłbice ochronne, w ramach środków zapewniających w czasie kryzysu COVID-19 bezpieczne środowisko pracy pracownikom europejskich zakładów, wracającym na kluczowe stanowiska.

  • Ford, w ramach środków zapewniających bezpieczne środowisko pracy powracającym pracownikom, produkuje w swoich europejskich zakładach w czasie kryzysu COVID-19 maseczki i przyłbice ochronne.
  • Produkcja środków ochrony osobistej w Niemczech, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii zmniejsza zapotrzebowanie na sprzęt zamawiany na zewnątrz, potrzebny również w służbach i innych branżach.
  • Inicjatywa ta jest częścią globalnych działań, mających na celu powstrzymanie epidemii COVID-19.

Produkcja środków ochrony osobistej trwa w zakładach Forda w Niemczech, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Działanie to jest gwarancją, że wznowienie od 4 maja w większości głównych fabryk pojazdów i silników Forda w Europie kontynentalnej nie zwiększy światowego popytu na sprzęt ochronny.

– Chcemy, aby nasze zakłady produkcyjne były przygotowane, a nasi pracownicy chronieni – ale zależy nam na tym, żeby nie miało to wpływu na dostępność sprzętu ochronnego dla przedstawicieli służb, które walczą z kryzysem COVID-19 – powiedział Rene Wolf, dyrektor produkcji Ford of Europe.

 

Firma planuje zwiększyć produkcję sprzętu, aby zaspokoić całkowity popyt zakładów w Europie, aby wraz z zakładem w USA zajmującym się w tej chwili podobną produkcją, zapewnić globalne zapotrzebowanie na maseczki dla pracowników Forda na całym świecie.

Produkcja maseczek

Na wysokości zadania stanęła Firma Dunton Campus w Wielkiej Brytanii, która zainstalowała dwie nowe maszyny o specjalnym przeznaczeniu, mogące wyprodukować od 60 do 90 jednorazowych maseczek na minutę. Trzy dziesięcioosobowe zespoły będą produkować maseczki ochronne przez całą dobę.

– Reakcja wszystkich zaangażowanych, aby uruchomić te maszyny w tak krótkim czasie, była niesamowita – powiedział Chris White, menedżer z Centrum Technicznego Dunton, Ford of Europe. – Maszyny pochodzą od firmy z Chin, a zespół Ford China pracował non-stop nad przygotowaniem dostawy i zapewnił proste szkolenie, jak je zainstalować i obsługiwać. Zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu projektu, nasz personel już je obsługuje.

Produkcja przyłbic ochronnych

Centrum Szybkiego Budowania Prototypów Forda w niemieckiej siedzibie w Merkenich zajmie się w przyszłości produkcją przyłbic ochronnych dla całego regionu. Zespół korzysta z własnych maszyn do formowania wtryskowego, które mogą wyprodukować do 5000 przyłbic dziennie do użytku we wszystkich zakładach Forda w Europie.

Ford wykorzystuje też druk 3D w hiszpańskich zakładach w Walencji, gdzie powstaje 300 przyłbic dziennie – 5500 egzemplarzy trafiło już do specjalistów służb medycznych. Planowane jest przekazanie kolejnych 1500 egzemplarzy, a zespół będzie nadal produkował przyłbice do użytku wewnętrznego.

Przyłbice ochronne produkowane są również w rumuńskich zakładach w Krajowej. Wyprodukowano tam już około 10 000 przyłbic dla pracowników zakładów Forda i dla regionalnej sieci dilerów. Tamtejszy zespół oczekuje również na zezwolenie władz rumuńskich, wymagane na okoliczność przekazania przyłbic w formie darowizny dla szpitali i innych instytucji.

Inicjatywa Forda polegająca na produkcji maseczek i przyłbic ochronnych jest częścią Projektu Apollo – globalnego planu produkcji sprzętu ochrony osobistej, wsparcia w regionalnych i lokalnych inicjatywach oraz udostępniania większej liczby respiratorów – czego celem jest powstrzymanie pandemii COVID-19.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.